Jdi na obsah Jdi na menu
 


ADIDAS 24 hodin na Lysé hoře - 2016

23. 1. 2016

lh-24_2016_dsc_0054.jpgADIDAS 24 hodin na Lysé hoře (dále jen LH24) je eXtrémní, vytrvalostní závod určený pro širokou sportovní veřejnost. Jedná se o 24 hodin trvající extrémní horskou štafetu dvojic společně se sólo závodem jednotlivců, který je vyhlášen jako Zimní mistrovství ČR v horském maratonu jednotlivců. Principem závodu je co nejvyšší součet převýšení dosažený opakovanými výstupy na vrchol Lysé hory za 24hodin.

ADIDAS LH24 se koná ve dnech 22. 1. – 24. 1. 2016. Akreditace v pátek 22. ledna od 16:00 do 20:00 hod. Akreditace v sobotu 23. ledna 2016 od 7:00 do 10:00 hod. Pořádá SK K2 o.s., Libor Uher, Česká asociace extrémních sportů – ČAES.

Místo startu: sobota 23. ledna 2016, v 11:00 hodin, areál pily v Ostravici

Vyhlašování: neděle 24. ledna 2016, 13:00 hod, tělocvična Ostravice

Tak tam musím být!!!! Jelikož předpověď počasí není dobrá, vydávám se na vlak. Hlásí sněžení, a kdo ví, kolik toho spadne, než se budu vracet. Ráno je -8°C, vysvitlo i sluníčko, ale je poměrně silný vítr. Na Lysé hoře hlásí dokonce kolem 12m/s v nárazech až 17m/s.

Je půl desáté a jsem na Ostravici před školou, kde probíhá akreditace. Udělám pár fotek a zamířím ke kolejím, kde bude v areálu pily start. Je tu všude již rušno, závodníci, diváci, doprovod, fotografové, televize, pořadatelé, vše se to tady hemží, přecházím sem tam. Pomalu by si člověk připadal jako v úlu, samé hemžení. Potkávám hodně známých tváří, zdravíme se, prohodíme pár slov a zase jdeme dál.

I já se vydávám na cestu vzhůru. Stoupám k hotelu Sepetná, kde je zázemí závodníků. Zde a ještě i v hotelu Sluníčko mají k dispozici Gastrofestival – možnost zakoupení vstupenky na Raut formou švédských stolů. V průběhu závodu bude raut obsahovat: pečivo (rohlíky, chléb, tmavé pečivo), 3 druhy uzenin, 3 druhy sýrů, svačinová polévka, 2 druhy pomazánek, paštiky, tavený sýr, 2 druhy marmelády, Müsli, cornflakes, bílý a ovocný jogurt, sladké pečivo (bábovka, makovec apod.), ovoce, zelenina, ovocné džusy, káva, čaj dle výběru.

Jsem u hotelu Sepetná, chvíli se tu zdržím a pak již pokračuju směrem k transformátoru, tady vidím, že je jedno z kontrolních stanovišť, druhé je na Lysé hoře a třetí před hotelem Sepetná. Odsud zamířím již „vyšlapanou“ cestou, směr Lysá hora. Já chci fotit nad velkou zatáčkou, když tam dojdu, zjišťuji, že zde nejsou vhodné podmínky, slunce osvětluje protilehlý kopec a odraz by bojkotoval aparát, tak jdu dál.

Našel jsem si vhodné místečko, pohled na hodiny říká, že co nevidět by tu měl být první závodník. Nepletu se, už běží, následován dalšími. V menších či větších rozestupech přibíhají další a další závodníci, někteří osamoceni, jiní ve skupinkách. Je jich hodně, trvá asi půl hodiny, než kolem mě všichni proběhnou, a já se mohu zase vydat nazpět k Sepetné.

Tady si najdu klidné místečko, kde posvačím, zapiju teplým čajem z termosky a trochu se ohřeju. Pak se vydávám proti směru běhu závodníků. Jsem asi 1,5 km nad Sepetnou. Závodníci už probíhají kolem mě… jeden okruh budou mít za chvíli za sebou. Vloni nejlepší jednotlivci udělali 13 okruhů…. Smekám před nimi. Pokračuji dále v protisměru, až na Lukšinec, cestou fotím probíhající závodníky. Tady chvíli posečkám a vydávám se opět na zpáteční cestu, směr k transformátoru. Na chvíli se ještě zastavím na Sepetné, pochodím kolem a odsud již mířím na autobus a jedu domů.

Na dnešní závod se postavilo v jednotlivcích 583 závodníků a ve dvojicích 450 závodníků = 225 týmů. Suma sumárum se dnešního závodu účastní 1033 závodníků (podle výsledkové listiny).

I přes tu krátkou chvíli, co jsem tu strávil, mi s vámi bylo dobře. Počasí, i když mrazivé, bylo snesitelné, ale pobyt v zasněžené přírodě, na čerstvém vzduchu – k nezaplacení. LH24 pokračuje až do zítřejší 11:00 hod, já se však již loučím. Zítra bych rád navštívil Lysa cup 2016, tentokrát se startuje od Rajské boudy, běží se kolem hotelu Petr Bezruč a je to večerní závod…. „lucerničky“ s sebou!!!!

 

Fotogalerie ze závodu - 1. část

Fotogalerie ze závodu - 2. část