Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh do vrchu Ráztoka - Pustevny_2018

2. 12. 2018

pustevny_1_dsc_0478.jpgJe první prosincový den a právě tento den pořádá spolek BeskydSki ve spolupráci s lyžařským střediskem Pustevny, s.r.o., tradiční závod „Běh do vrchu Ráztoka – Pustevny“. Také Zbyněk, který přijel již včera, si tento závod chce zaběhnout, proto se domlouváme, že půjdeme společně.

Jelikož počasí není na to, abych vzal manželku a Martinu s sebou, zůstávají i se Zbyňkovými dětmi doma a my dva vyrážíme kolem půl jedenácté z domu. Proti loňsku jsme dnes vyjeli bez problémů až nahoru na parkoviště. Zbyněk se jde přihlásit, já udělám pár fotek a vydávám se na lanovku. Odjíždím v půl dvanácté a po necelé půl hodině jsem nahoře. No, na lanovce jsem pořádně vymrznul, musím se trochu zahřát, než budou závodníci tady.

Start je ve 12 hodin a počítám, že za 20 – 25 min tu bude první. Nachystám si fotoaparát, zapnu kameru a čekám na prvního. Stojím asi 30 m před cílem a už vidím prvního a dalšího a dalšího a už ani nepočítám kolikátého, vyrojili se jak houby po dešti a já mám co dělat, abych stíhal mačkat spoušť. Za slabou půlhodinku jsou v cíli všichni závodníci. Je po závodě, škoda.

Se Zbyňkem se jdeme podívat na kontrovezrní kolosální stavbu – naučnou stezku v oblacích, která je těsně před dokončením, vbrzku se bude otevírat. Ještě je slyšet, že se tam pilně pracuje, tak jsme koukli jen zespod a vydali se na cestu k domovu. Zbyněk navrhl, že by se rád prošel, jestli bychom nešli po Knížecí pěšky, tak jdeme. Na vyhlášení nečekáme, jedeme domů, kde kromě manželky nás čeká i dobrý oběd.

 

Fotogalerie ze závodu ZR + FR 

Video ze závodu