Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh na Lhoty - 2016

7. 5. 2016

lhoty_1_dsc_0200.jpgOd té doby, co jsem cyklistiku „pověsil na hřebík“ a přestal aktivně závodit a začal se víc věnovat focení závodů, rok od roku objevuji nové a nové závody, vesměs běžecké, o kterých jsem neměl před tím ani potuchy. Pomalu, ale jistě přestávám dávat přednost cyklistice před vším ostatním a zaměřuji se víc a více na běžecké závody. Ne, že bych je upřednostňoval, ale vybírám si, pokud mám z čeho, většinou závody, které jsou blíž.

Také dnes v sobotu 7. 5. 2016 jsem měl možnost vybrat si. Buď cyklistiku, nebo běhy. Cyklistika v Polsku, to je pro mě daleko, kdybych jel jen jako spolujezdec, je to na dlouho. Proto jsem si vybral Běh na Lhoty. Start závodu byl ve Valašském Meziříčí, pod hvězdárnou.

Vyjíždím 12:30, rád bych si prošel trať před startem. Je to opět jeden ze závodů, na kterých jsem poprvé a neznám trasu. Dojel jsem na místo a divím se, že tu ještě nikdo není, zaparkuji. Až později se dovtípím, že jsem vyjel o hodinu dříve. To nevadí, je krásné počasí, sluníčko hřeje, prošmejdím si to tady. Prošel jsem si trať, přeparkoval auto o něco blíže k cíli, potom bude každý metr dobrý.

Půl hodiny před startem se vydávám na trať, chci fotit kousek pod cílem, ale místo, které jsem si vybral, není dobré, měl bych závodníky proti slunci a to nebývají dobré fotky, proto volím raději focení v lese. Snad budou fotky použitelné.

Po chvíli čekání se objevuje první závodník a za ním další a další, je jich slušná řádka a poslední kolem mě probíhá cirka v 16:00. Pomalu se vydávám k hospůdce, do prostoru, kde bude vyhlašování. Na to si ale musíme asi hodinku počkat, než se sečtou všechny výsledky.

Je dobojováno, ceny rozdány, tak se loučím a mířím k autu. Je asi 3,5 km daleko, bude to pěkná procházka. Dnes už toho chození bylo dost, nožky bolí. U auta se nejdřív přezouvám, občerstvím se, dám vědět domů, že už jedu a nasedám do auta. Zahlédl jsem jednoho závodníka z Ostravy, tak ho beru a dovezu až vlakovému nádraží.  Mám se aspoň s kým bavit a cesta ubíhá rychleji.

Krásný závod v lesnatém terénu, podtrženo teploučkým počasím, co víc si člověk může přát. Jsem spokojen.

Fotogalerie ze závodu