Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh na Velký Javorník_2016

14. 5. 2016

javornik_2_dsc_0363.jpgTento víkend je opět z čeho vybírat. V sobotu 14. 5. 2016 jsem přemýšlel nad dvěma akcemi. První, Jarní Kubánkov, na kterou jsem dostal osobní pozvání od pořadatele. Pozvání mě velmi potěšilo a byl jsem již rozhodnut, že tam pojedu, jenže člověk míní, osud mění. Druhá, Běh na Velký Javorník. Rozhodování za mě ve čtvrtek vyřešil syn Zbyněk, že by rád přijel a zaběhl si na Javorník. Tím to bylo dané.

Krátce před devátou vyrážíme na Horečky, kde je pod můstky v areálu Jiřího Rašky prezentace a potom i start závodu. Chvíli se tu zdržím, pozdravíme se se známými, ale pak se už vydávám na cestu. Jdu kolem zvoničky Strážkyně Beskyd nahoru, ale na louce potom odbočím tak, abych se dostal na trasu závodu.

I když ráno ještě poprchávalo, během závodu nepršelo, jen místy byla mlha.

Jsem asi na 6 km, když kolem mě probíhá první závodník. První, druhý třetí, a další a další. Pokud běží, zastavím se a fotím, když je mezerka, zas popojdu o kousek dále. Tímhle stylem se dostávám až pod závěrečné stoupání pod Velkým Javorníkem. Tak ještě 100 m a jsem nahoře.

Tady si počkáme na vyhlášení. Za pěkného počasí bývá vyhlášení u vchodu do turistické chaty. Nevýhodou tohoto vyhlášení bývají lidé na schodech.  Dnes, za horšího počasí se vyhlašovalo v přístavbě za chatou. Nevýhodou zase je malý prostor pro obecenstvo a fotografy (a že jich je). Nemají to pořadatelé tohoto pěkného závodu lehké.

Potom se již vydáváme se Zbyňkem na zpáteční cestu domů. Počasí se vybralo a domů jsme se vrátili za krásného slunného počasí.

 

Fotogalerie ze závodu - Zbyněk

Fotogalerie ze závodu