Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh na Velký Javorník_2017

13. 5. 2017

vj_1_dsc_0042.jpgV sobotu 13. 5. 2017 jsme se vydali na  již 29. ročník běžeckého závodu do vrchu – Běh na Velký Javorník, který pořádá Pohorská jednota Radhošť. Po delší době jsme se vydali na závody celá rodina. Já, manželka, ze Zlína přijel syn Zbyněk, tak jsme naložili i dceru Martinu a vyjeli.

Po delší domluvě jsme nakonec zaparkovali poblíž hospody Na Žabárně.

Trochu jsem se obával počasí, neboť hlásili déšť a bouřky, ale naštěstí zůstalo jen pod mrakem. I to počasí nám přeje, hlavně Martině, která projevila zájem podívat se na závody. Vyjeli jsme před devátou, to abych měl čas někam dotlačit vozík. Nakonec Zbyněk vytlačil vozíček s Martinou až na třetí kilometr a honem utíkal nazpět, aby stihl start.

Dal jsem Martině malý fotoaparát, ať si zkusí udělat pár fotek. Trochu se tím zabaví. Já šel o pár metrů dál, abychom neměli stejné fotky, ale jen tak daleko, abych ji měl stále v dohledu.

Délka trati 10.2 km, součet převýšení 564 m. Trať vede 1,3 km k Žabárně, asfalt, dále na 5.8 km Spodní Javornickou cestou k Oborohu, jedná se o horskou cestu s asfaltovým povrchem. Zde trať odbočuje vlevo, na cestu Pod Paluchem, horská cesta s travnatým povrchem. Po dosažení 8.2 km trať odbočuje vlevo na asfaltovou cestu nad Paluchem, asfalt je až do cíle. Na 9.2 km odbočujeme vpravo v ostrém úhlu na Horní Javornickou cestu. Z této na 9.4 km, v oblasti Dvořiskové studénky, odbočujeme vlevo a pokračujeme lesem k vrcholu Velkého Javorníku.

Netrvá to dlouho a už vidím prvního závodníka. A za ním další a další. Když probíhá Zbyněk, volá na mě, ať na něj nečekáme, že se nahoře zdrží trochu déle. Závodníci všech věkových kategorií se derou na Velký Javorník. Kdo tam bude dřív, kdo zvítězí? Jak se umístím? S těmito a dalšími otázkami běží závodníci vzhůru. Proběhli již téměř všichni závodníci, tak jdu za Martinou a chystáme se nazpět. Právě běží poslední závodník, za ním sběrné auto, tak můžeme zpět k autu a domů.

Martina byla nadšená z dnešního závodu, tak je docela pravděpodobné, že se ještě na nějakých závodech vyskytneme. Podle možností ve dvou, nebo ve třech.

Fotogalerie ze závodu - ER

Fotogalerie ze závodu - MM

Fotogalerie ze závodu - ZR 

Fotogalerie ze závodu