Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beh na Vrchrieku_2016

29. 4. 2016

vrchrieka_1_dsc_0050.jpgTento týden ve středu jsem se doslechl, že na hranicích slovenských, respektive kousíček za nimi se koná v pátek 29. 4. 2016, již 11. ročník Behu na Vrchrieku, který pořádalo Občianske združenie Voľný čas Vysoká a Obec Vysoká nad Kysucou. Tak jsem si řekl, proč bych se nejel podívat.

Odjezd 15:30, tak už natěšený přisedám do auta ke kamarádům Štefanovi a Mirovi, který nám dělal řidiče. Vyjíždíme. V družném hovoru cesta ubíhá velmi rychle a než se nadějeme, jsme ve Vysoké nad Kysucou. Tady je místo prezentace i start závodu.

V 17:00 h začínají v centru obce starty dětí na krátké tratě, jako první běží 1 a 2 třída ZŠ na 250 m, potom v 17:10h 3 a 4 třída ZŠ na 400 m, pak v 17:25h 5 a 6 třída ZŠ na 650 m, a nakonec v 17:40h 7 a 8 třída ZŠ na 800 m. jen doběhnou, už se chystá start hlavního závodu.

Udělal jsem pár fotek žáků, ale jelikož jsem byl rozhodnut hlavní závod fotit na trati, odešel jsem dříve, než všichni doběhli. Hlavní závod je odstartován přesně v 18:00 zde startují junioři, juniorky, ženy a muži. Jako zvláštní kategorie muži i ženy bydlící ve Vysoké nad Kysucou. Tito všichni mají jednotnou trať dlouhou 5,3 km s převýšením 430 m.

Trať hlavního závodu: Obecný úrad – lesná cesta – po lesnej ceste na m.k. Furmanec – Žilinčiarovce – Vrchrieka – Ragvanovo, cieľ.

Z prostoru startu jsem odešel, abych došel aspoň do poloviny. Na trati jsem v jednom místě bloudil, což ubírá body na jinak krásném závodě. Tady organizace závodu lehce zaváhala. Byla tu křižovatka, bohužel neoznačená a nebylo jasno, kam dál. Dokonce i závodníci po závodě brblali, že to nebylo označeno a bloudili.

Na tomto závodě jsem ještě nebyl, ale s klidným svědomím mohu říci, že to byl velmi pěkný závod v nádherném prostředí. Počasí se také vydařilo, bylo sice trošku chladněji, ale dokud svítilo sluníčko, bylo dobře. Později již začínalo být chladněji. Ale i tak jsem si závod užil, jsem rád, že jsem se nechal zlákat. Pokud budu zdráv, pojedu i příště.

Fotogalerie ze závodu