Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh rodným krajem Emila Zátopka - 2016

17. 9. 2016

zatopek_1_dsc_0097.jpgV sobotu 17. 9. 2016 jsem se rozmýšlel, na které závody se vydat. Měl jsem na výběr, buď Kopřivnici, Štramberk nebo Čeladnou. Nejvíce mě lákala Čeladná, ale jelikož se v Čeladné  startuje až v 11:30, padla volba na Běh rodným krajem Emila Zátopka.

Předloni jsem byl v Kopřivnici na startu, ale potom jsem měl velké problémy závodníky předjet, na křižovatkách mě policie nechtěla pustit, až všichni přeběhnou a potom jsem měl co dělat, abych je zastihl ve Veřovicích. Z toho důvodu jsem letos start oželel a zamířil rovnou do Věřovic.

Po ranní dešťové přeháňce, se zdálo, že počasí vydrží, i když bylo zataženo. Zdání bylo klamné. Z domu jsme s manželkou vyjížděli chvíli před 11:00 hod. Po příjezdu do Veřovic, to bylo ještě dobré, tak jsem zaparkoval u hřiště a vydal se po trase.

Asi 200 m nad parkovištěm, začalo drobně pršet, rozmýšlel jsem se, zda se vrátit pro deštník, či pokračovat dál. No, vracet se mi nechtělo, doufal jsem, že to bude zas jen přeháňka. Omyl!!!! Byl jsem asi 300 m nad parkovištěm, když začalo pořádně pršet, tak to dál nejdu, pomyslel jsem si a hledal vhodný přístřešek, kde bych se mohl schovat. Měl jsem štěstí, našel jsem.

Tak si tu čekám na prvního závodníka. Čekám dlouho, no tak to jsme vyjeli hodně brzy. Ale už vidím předvoj, dole pode mnou problikávají modrá světla. Za chvíli je tu první závodník. Kdo jiný, než nějaký Afričan. Páni a za ním dlouho, dlouho nikdo. Pak běží další dva a za nimi konečně čech. Na 4. místě, no než doběhnou do cíle, kdo ví, jak se ještě pořadí zamíchá.

Asi po 45 min balím fotoaparát do košile a poklusem to beru k autu. Déšť neustal a sype dosti hustě. Nechci, aby aparát zmokl. Dál již nefotím, nasedáme do auta a jedeme domů. Odpoledne jedeme opět navštívit holku v Kopřivnici.

Je smůla, že takový prestižní závod provázel déšť. Závodníci po nějakém čase déšť skoro nevnímají, ale pro doprovod a přihlížející je to nepříjemné.

Fotogalerie ze závodu