Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh Velkými Albrechticemi 2016

1. 6. 2016

velke-albr_1_dsc_0050.jpgDopoledne jsem byl informován, že se dnes 1. 6. 2016 koná Běh Velkými Albrechticemi, již 32. ročník, a já tam ještě nikdy nebyl. Rozmýšlím se, zda mám jet, protože odpoledne mě čeká ještě lepení plakátů. Nejdříve s díky odmítám, ale po chvíli si to rozmyslím a přijímám nabídku na svezení. Sraz v půl páté odpoledne.

Vyjíždíme, cesta ubíhá rychle a za chvíli jsme na místě. Překvapuje mě, kolik lidí se takovýchto závodů zúčastňuje. Nejdříve jdu na prezentaci, potom se poptat, jak se běží, abych si trochu srovnal, kam půjdu fotit. Běží se dvě kola, tak budu mít čas, vyfotit start, průběh i cíl závodu. To se mi líbí.

Start je hromadný, všechny kategorie najednou v 18:00 hod.
Trasa závodu:

Startuje se na hřišti, běží se stále po malé straně, až na hlavní cestu k Bílovci, pak vpravo a zpět k hřišti, kolem Lucca, až na konec ulice, pak vpravo a vlevo, až zase na malou stranu, kolem hřiště rovno, pak vlevo ke kostelu, kolem schodů, vpravo z kopce a zase vpravo na malou stranu, po 2. kole odbočit vlevo na hřiště, tam vlevo, oběhnout fotbalový trávník a po asfaltu do cíle.

Je odstartováno, stoupl jsem si k náběhu z hřiště na cestu, závodníci probíhají kolem mne, jakmile vidím poslednímu záda, vydávám se na trať. Své místečko si vybírám poblíž kostela, tady si počkám, až proběhnou závodníci první kolo a zamířím fotit do cíle. Když doběhne poslední závodník, jde se na vyhlašování výsledků, to je cca 19:30 hod. součástí vyhlašování je i losování tomboly a jako jedinečnost je zde v tombole 25 vykrmených brojlerů. Je to rarita, ale velmi příjemná.

Losování se protáhlo do 20:00 hod., teď nás ještě čeká cesta domů, no a mě potom doma dotáhnout resty. Pokud nebude pršet, budu venku nejméně do půlnoci. Proto začnu fotky dělat a umisťovat na rajče až zítra.

Pěkný závod pokazilo počasí, těsně před startem začalo pršet, chvílemi dost hodně, a vydrželo to až do samého konce závodu. Ještě že na vyhlašování déšť ustal.

 

Fotogalerie ze závodu