Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh veřovickým hřebenem - 2015

17. 10. 2015

krhova_01.jpgDnes v sobotu 17. října 2015 ráno je proměnlivé počasí. Chvíli se snaží sluníčko protlačit přes mraky, chvíli mrholí, teplota nic moc, ale co naplat, na programu je dnes 2. ročník Běhu veřovickým hřebenem, který pořádá Klub horských běžců Radegast, pod vedením Lukáše Suchánka. Jelikož to není dnes pro mne jediná akce, nasedám do auta, přiberu dva spolujezdce a vyrážím směrem Krhová, Jehličná.

Na prostranství před bývalou hospůdkou je již schází závodníci a dost z nich znám, alespoň od vidění, tak je s kým debatovat a čas rychle utíká. Jdu se rozhlédnout po okolí a protože se za uběhlý rok porost smrčků pototáhl, musím si najít jiné místo na focení. Nacházím jej na samém konci mýtinky. Tak ještě zajdu na startovní čáru vyfotit ten dav a potom se vrátím sem. Z chumlu běžců slyším stále častěji poznámky…“tak už se to blíží“… „za čtrnáct dnů to propukne“… „už se těšíme“… okamžitě mi dochází, ano, to mluví o nadcházejícím Lysacupu  2016.

Za okamžik slyším povel ke startu a už se celý dav přibližuje k chodníčku, tady se musí seřadit po jednom, pro dva vedle sebe tu místo není. Tím lépe pro mne, aspoň se mi podaří vyfotit jich více. Můj odhad ale nebyl správný, proto jsem musel sejít až k chodníčku a fotit z bezprostřední blízkosti. Během chvilky mi had běžců zmizel mezi stromy v lese tak jdu k autu a mířím na Pindulu.

Cesta na Pindulu uběhla jako by kouzelným proutkem mávnul a jsem na místě. Mám ještě asi čtyřicet minut času, než je předpokládaný doběh prvního závodníka, tak se tu jen tak trochu porozhlédnu a jdu pomalu na trať, kam dojdu, tam si vyhlédnu místečko, jen abych nebyl mezi stromy.

Za chvíli vidím mezi stromy prvního závodníka, jak se blíží a je teda rychlý, druhý za ním má ztrátu něco kolem dvou minut a třetí asi šest. Probíhají kolem mne jeden po druhém a já se pomalu vydávám na zpáteční cestu a fotím, jak mně předbíhají. Než dojdu do cíle, zbývá na trati snad už jen pouhých deset závodníků. Na několik ještě počkám, ale pak už jdu do Koliby.

Tady se scházejí všichni závodníci, mají tu přichystané malé občerstvení a po sečtení výsledků tu bude probíhat i vyhlášení. Na to ale nečekám, protože již v 15 hodin začíná závěrečné vyhlášení Slezského poháru amatérských cyklistů v Žabni na které bych se chtěl jet podívat.

 

Fotogalerie ze závodu