Jdi na obsah Jdi na menu
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz

Běhy Zlín - 8. závod: Běh na Svatý Hostýn 2014

23. 8. 2014

V sobotu 23. 8. 2014 jsem se rozhodoval mezi dvěma závody, nakonec vyhrál Běh na Svatý Hostýn. Jedu sám, proto volím vlak. Vyjíždím v 10:35 a sotva vejdu do vlaku, zahlédl jsem Štefana Groše. Netušil, že pojedu, ani já nevěděl. Tím lépe, cesta v družném hovoru rychle ubíhá.

Jsme v Bystřici p. H., jako první se jdeme podívat na prezentaci, která probíhá v předsálí společenského domu Sušil. Na náměstí se chystá velká paráda. Je tu starosta, který přivítal nejstarší občanku města Bystřice p.H. 101-letou paní, obdivuhodně čilou. Pár nadšenců z klubu historického vojska přitáhlo v dobových kostýmech dělo, jehož výstřel odstartoval 193 členný dav běžců, který se vydal na asi 5 km trať na Svatý Hostýn.

Po krátkém čase odcházím na autobus, kterým chci jet na Hostýn. Mám tak akorát čas vyjít k rozhledně, kde je cíl závodu a už slyším, že zdola hlásí – odstartováno. Nejrychlejší tu bude přibližně za 20 min.

Prvního závodníka už vidíme v posledním stoupání a je v cíli. Je to Martin Kučera (VSK.UNI.BRNO) za 21:51. První žena, Pavla Schorná (TJ Maratonstav Úpice) doběhla na celkově 7. místě za 24:12. Jako had se vine řada běžců, během slabé hodinky jsou nahoře všichni. Mezi nimi i nejstarší účastník, který běhává maratony a za svoji sportovní kariéru jich zdolal již 588, tedy pouhé dva maratony mu schází do magické 600.

Vyhlášení výsledků se koná pod točnou v restauraci Ovčárna, bohužel, než spočítali výsledky, trochu se to protáhlo, proto začali nejdříve s losováním tomboly a nám jel za chvíli vlak, byli jsme nuceni odejít před vyhlašováním, protože následujícím vlakem bychom dojeli až v 20:00 a to už by bylo příliš pozdě.

Chci z tohoto místa poděkovat organizátorům za perfektní připravenost závodu, ještě jsem neviděl na žádném závodě, aby organizátoři zajistili pro doprovod a fotografy povolenky na výjezd, (tady to umí), skvělé zabezpečení a v neposlední řadě za nádherný zážitek z krásného závodu.