Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běhy Zlín 2015: Josefský běh

28. 3. 2015

josef_11.jpgPo šesti týdnech „volna“, se dnes v sobotu 28. 3. 2015 běží 2. závod ze série Zlínských běhů – Josefský běh. Tento závod je na 10 km, se startem u sadů na Burešově, je to členěná trať s obrátkou na 5 km, běží se částečně po asfaltu, částečně po lesní cestě. Start v 10:00 hod.

Na tento závod se těším, co skončil Lysacup se nějak ztenčila frekvence závodů a já se doma nudím. Vyjeli jsme krátce před sedmou hodinou ranní, cesta trvá něco kolem hodiny a půl, tak jsme asi v půl deváté u Zbyňka. Chvíli si popovídáme a pak už se vydáváme se Zbyňkem, k sadu na Burešově, kde je prezentace a start Josefského běhu.

No páni, nestačím se divit, dnešní účast je snad rekordní. Je tady plno, kam oko dohlédne, jsou vidět rozbíhající se závodníci. Udělám pár fotek s předstartovní atmosférou a pak už vyjíždím na kole na trať. Nejdříve chci fotit nad výběhem asi 250 m po startu a pak asi na 2,5 km, abych měl čas se potom vrátit do cíle před prvním závodníkem. Jsem na místě, které jsem si vyhlédl, do cíle sice nevidím, ale už slyším zvuk píšťalky, jak startér svolává závodníky na startovní čáru.

Zaslechl jsem dlouhý zvuk píšťalky, což předpokládám, byl povel k startu. Za malou chvíli již vidím v zatáčce, asi 200 m pode mnou, že běží první závodník. Za ním běží další a další, celý had závodníků se vine po cestě pode mnou. No těch je, šňůra závodníků nebere konce. Už jsem myslel, že je to všechno, když ze zatáčky vyběhly ještě tři děvčata. Tak to bylo vše a já se vydávám do cíle.

Dojel jsem tak tak … první závodník mě málem dobíhá a to jsem jel z kopečka na kole. Jen kousek před cílem byly vyjeté koleje od traktoru, tak jsem musel hodně zpomalit, aby nebyl malér. Počasí, se kazí, chvílemi začíná drobně pršet. Po půl hodince jsou v cíli všichni závodníci. Teď už jen počkáme, až se sečtou výsledky a bude vyhlašování.

Dnes se vyhlašují nejen vítězové dnešní etapy, ale proběhlo i vyhlášení vítězů celého loňského ročníku. Po vyhlášení se vydáváme domů ke Zbyňkovi.

Zítra se chystám (podle počasí),na 1. závod 10. ročníku FBP - Běh Papratnou, který pořádá lyžařský oddíl TJ Frenštát p. R. Start v 10:00 POZOR!!! LETNÍ ČAS!!!!!

 

Fotogalerie ze závodu - Zbyněk

Fotogalerie ze závodu