Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běhy Zlín 2015: Strojařská desítka

12. 9. 2015

bz_07_1.jpgVyužíváme příslib nádherného babího léta a vydáváme se časně zrána do Zlína. Jako již tradičně, nejdříve krátká návštěva u Zbyňkovy rodinky a potom na závody, dnes v sobotu 12. 9. 2015 pořádají BZ již 7. závod – Strojařskou desítku. Ranní teplota sice klesá pod 10 °C, ale snad prý bude líp. A také že ano, po deváté je už příjemně teploučko a čas tak akorát, abychom vyrazili.

32. ročník startuje v 10:00 hod v ulici K majáku, prezentace je v restauraci U Hřiba. Trať vede po asfaltovém povrchu a závodníci běží za Zbyňkovou zahradou, takže jsme to měli opravdu jen kousek. Vyšli jsme sami dva, až Zbyněk odběhne závod, půjde pro caparty, Tomášek i Evička se už těší, že si také tu svoji trať zaběhnou.

Jsme u prezentace, i když se dnes běží ve Zlíně dva závody, (organizátoři se nějak pozapomněli domluvit), je tu hojná účast. Běžci se pilně rozcvičují, rozbíhají, protahují svaly a chystají se na start. Stalo se již nepsaným pravidlem, že Zbyněk vyfotí start a já fotím na trati, dnes jsem si stoupnul k Boudě, tady je křižovatka, tak pokud někteří závodníci nebudou vědět kudy běžet, mohu poradit.

Počkal jsem si na startovní výstřel, stačil vyfotit tři snímky a pak již upaloval na trať. Nebude trvat dlouho  a ze zatáčky by se měl objevit první borec. Už ho vidím, a není sám, běží čtyřčlenná skupinka. Kluk běží v první polovině, podává mi fotoaparát, aby mu nepřekážel v běhu, až se bude vracet, zase si ho vezme a bude fotit v cíli závodníky dobíhající po něm. Jelikož se závodníci do cíle vrací stejnou trasou, počkal jsem na vedoucí skupinku a pak již jel na druhé stanoviště. Tady vyfotím závodníky, před doběhem do cíle.

Než budou spočítány výsledky, probíhají závody dětských kategorií.

Po vyhlášení se vydáváme domů. Jdeme ke Zbyňkovi, chvíli se zdržíme, než vyjedeme domů, už se slunce sklání k obzoru.

 

Fotogalerie ze závodu - Zbyněk

Fotogalerie ze závodu - FR