Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běhy Zlín 2016 - 2. závod: Josefský běh

19. 3. 2016

bz_02_1_dsc_0089.jpgS obavami jsem očekával, jak se v sobotu 19. 3. 2016, vyvrbí počasí. Hlásili oblačno, přeháňky, ale ráno je sice po nočním dešti, zataženo, ale neprší. Jedeme do Zlína, kde se koná Josefský běh. Vyjíždíme časně ráno, abychom mohli před závodem chvilku posedět a popovídat si se Zbyňkovou rodinou.

Po deváté vyjíždíme se Zbyňkem na závody. U prezentace je již živo, a co je tu závodníků. „To zas bude počítání“, pomyslím si, když vidím, kolik je tu lidí. Chvíli se potuluju kolem startu, ale 15 min. před plánovaným startem vyjíždím na trať. Prozatím je zataženo, ale neprší. Než jsem poodjel a vyšlapal stoupání kousek za startem, začínám se již potit.

Po chvíli slyším startovní výstřel a za 3 min jsou již tady. Už vidím prvního závodníka a za ním v patách další a další. Nechám přeběhnout závodníky, potom nasedám na kolo a snažím se většinu předjet. Povedlo se, když jsem předjel Zbyňka, sesedám z kola a fotím probíhající.

Jakmile zahlédnu, že se vrací vedoucí závodník, nasedám na kolo a jedu asi kilometr před cíl. Tady budu fotit vracející se borce. Až Zbyněk doběhne do cíle, bude fotit zbytek dobíhajících v cíli. Závod je u konce, závodníci v cíli. Po hlavním závodě následují závody dětí. Potom nejdříve vyhlášení konečného pořadí za minulý rok a na závěr výsledků dnešního závodu.

Pěkný závod v pěkném prostředí, i to počasí nakonec vydrželo. Krásná příroda ještě podtrhla pěkné sobotní dopoledne. Spokojeně odjíždíme ke Zbyňkovi domů a do Frenštátu pod Radhoštěm se budeme vracet až v podvečer.

Fotogalerie ze závodu - Zbyněk 

Fotogalerie ze závodu - František