Jdi na obsah Jdi na menu

Běhy Zlín 2016: Běh olympijského dne - Zbyněk

1. 7. 2016

p1280650.jpgZbyněk – ve středu 22. června jsem si nemohl nechat ujít další závod zlínského běžeckého seriálu, který se běžel v centru Zlína na 400 m tartanovém oválu na Stadiónu mládeže. Tak jako v dalších městech se i ve Zlíně konal Běh olympijského dne, jako připomínka vzniku novodobého olympijského hnutí a založení Mezinárodního olympijského výboru 23. června 1894.

30. ročník tohoto závodu, uspořádaného Jirkou Prokopem a jeho spolupracovníky, byl po Běhu Jižními svahy, Josefském běhu a Lesní hodinovce 4. Závodem. I letos se do této celorepublikové akce s podporou vložila společnost T-Mobile, což přispělo k většímu počtu startujících, i když loňské maximum 167 účastníků překonáno nebylo. Přesto i po celodenním tropickém počasí, kdy i v podvečer před startem v 18 hodin se teplota pohybovala kolem třicítky, neodradilo od běhu na 5 km, tj. 12,5 kol celkem 135 závodníků, včetně 36 žen. Početné startovní pole tak bylo rozděleno do 2 rozběhů.

Po práci jsem se ještě zdržel v kroužku dětí, tak jsem dorazil na prezentaci později, což znamenalo, že jsem byl zařazen do 2. rozběhu. Možná dobře, protože se možná kapánek ochladilo a také adepti na vítězství z druhého běhu ví, jaký vítězný čas musí zaběhnout. To ale nebyl můj případ. Po focení prvního běhu jsem se trochu rozběhal, předal foťák Liboru Reichovi, který nafotil 2. skupinu a šel jsem na to. Něco jsem natrénoval, tak se běželo dobře, jen poměrně dost sil stálo počítání odběhnutých kol. Rovnoměrnými mezičasy jsem si odkroužil správný počet kol a ve vylepšeném čase 20:55 jsem do cíle doběhl na celkovém 42. místě a 14. v kategorii 40-49 let.

Díky rychlejším úvodním kolům po porovnání časů s prvním rozběhem s bezpečným náskokem s časem 16:45 zvítězil Jakub Gajdůšek (TJ Jiskra Otrokovice), 2. a 3. místo obsadili závodníci z 1. rozběhu, kde po vyrovnaném průběhu si v závěru malý náskok vytvořil Martin Hečko (Valachbajk Team) a s časem 17:07 doběhl 7 vteřin před vítězem kategorie muži 40 až 49 let - Josefem Sedláčkem (AK Kroměříž), který nakonec obsadil celkové 3. místo.

Mezi ženami s časem 19:18 s výrazným náskokem zvítězila Jana Žaludková (BS Slopné), celkově 25. Druhá za 20:47 doběhla Lucie Javorová (Valachbajk Team) a třetí místo obsadila Veronika Brázdová (Sýkora Running), která proběhla cílem v čase 22:25.

Vítězové jednotlivých kategorií :

Muži do 39 let: 1. Jakub Gajdůšek (TJ Jiskra Otrokovice) - 16:45, Muži do 49 let: 1. Josef Sedláček (AK Kroměříž) - 17:14, Muži do 59 let: 1. Bronislav Matouch (Zlín) -20:25, Muži nad 60 let: 1. Jiří Petr (Zlín) - 21:29, Ženy do 39 let: 1. Lucie Javorová (Valachbajk Team) - 20:47, Ženy nad 40 let: 1. Jana Žaludková (BS Slopné) 19:18

Po závodě bylo pro závodníky tradičně připraveno občerstvení a díky měření čipovou technologií si účastníci opět mohou porovnat mezičasy své a soupeřů na jednotlivá kola.

Po letní dvouměsíční prázdninové pauze bude seriál pokračovat v neděli 21. srpna 12. ročníkem krosové Slopenské desítky. To je ale dlouhá pauza, tak uvidím, jestli se najde někde nějaký vhodný závod na rozdýchání před zajímavou Slopenskou 10. Výsledky a další informace o zlínském běžeckém seriálu najdete na www.behyzlin.cz

1. rozběh - (autor: Zbyněk Raška) Fotogalerie ze závodu

2. rozběh + vyhlášení (autor : Libor Reich) Fotogalerie ze závodu