Jdi na obsah Jdi na menu
 


BIKE Čeladná_2015

19. 9. 2015

bike_1.jpgJe sobotní ráno, 19. 9. 2015, po včerejším dešti není ani památka, je sice chladněji, zataženo, ale sluníčko se již snaží nakukovat protrhanou oblohou. Dnes se v Čeladné koná druhý ročník krosového závodu, BIKE Čeladná.

Vyjíždím před devátou, když je to jen kousek a mám čas, ale rád bych se podíval na trať, ještě před tím, než závod začne. Ještě jsem na tomto závodě nebyl, vloni mi do toho něco přišlo, ale letos jsem si cestu sem naplánoval.

Jsem na místě a nestačím se divit. Nádherný areál v blízkosti hřiště, to jsem opravdu nečekal. Navíc jsem mile překvapen účastí. Vypadá to, že i po prvním ročníku, dostal tento závod „punc kvality“. Potkávám tu hodně známých tváří. Samá milá plus.

Poptávám se, jak se vlastně pojede, pár chlapů mi vysvětluje trať hlavního závodu. Před tím se však pojedou ještě krátké tratě pro děti a mládež.

V 9:30 začíná start prvních dětí, nejkratší trať je 500 m a s věkem stoupá. Podívám se na první dva rozjezdy a vyjíždím kousek na trať hlavního závodu, chci si to trochu „osahat“, abych věděl kam jet, ať nebloudím. Vracím se nazpět na start.

Hlavní závod se dělí na dvě trasy. Trasa A měří 55 km, (start ve 12 hodin), trasa B 20 km (start v 11:30 hodin). Protože chci dojet co nejdál na trať, abych fotil již roztrhaná pole závodníků, nečekám na jejich start. Asi na 6. km se trasy dělí, A pokračuje vlevo, B pak vpravo. Dojel jsem až sem, na místo rozdělování závodníků.

Tady zůstanu fotit. Když si myslím, že projeli již všichni, pomalu se vracím nazpět blíž k cíli, nebude trvat dlouho a borci z krátké trasy se budou vracet. Dojíždím k místu, kudy se závodníci vracejí a už z dálky vidím vedoucího závodníka. No to je fofr, já ho ani nestačím vyfotit, tak přišlápnu, abych stihnul aspoň ty další. Co mě dosti překvapilo, bylo to, že tuto trať jelo hodně mladých – skoro bych řekl dětí, co měli ji za sebou svůj dětský závod. Je to příjemné zjištění, že mají chuť v tak mladém věku závodit i na delších tratí a nevedli si vůbec špatně!

Do cíle fotit nejedu, tam bude fotografů dost a také tam bude česká televize, tak zůstávám asi 2 km před cílem. Tady vyfotím dojíždějící z krátké tratě a potom čekám a čekám a čekám, až přijede první z dlouhé trati. Je to nudné a únavné, sedám si do příkopu, ale po chvíli mi ve stínu začíná být zima, vstávám, abych se trochu protáhl a zahřál.

Mám tady slušný rozhled a vidím dost daleko před sebe… najednou se tam někde v dálce něco pohnulo. Je to závodník, nebo turista? Ještě to nepoznám, musím chvíli počkat. Je to závodník, vedoucí této tratě. Během hodinky dojíždějí poslední závodníci.

Vyhlášení bylo naplánováno na 16:00, ale vzhledem k hojnosti účastníků se trochu protáhl dojezd a tím i počítání výsledků. Vyhlašování se taky protáhlo, bylo hodně kategorií, ale to vůbec nevadí.

Jsem moc rád, že jsem se sem vypravil, byl jsem na tento závod zvědavý a na závěr mohu jen říct, že jsem strávil nádhernou sobotu, mezi velmi příjemnými lidmi, v krásném prostředí Beskyd. Organizace i přes to, že je to teprve druhý závod, byla dobrá. Trať připravená, perfektně značená, všude na křižovatkách navigátoři, policie na hlavní silnici. No prostě organizátoři se překonávali. Paráda. S dnešním dnem jsem byl velmi spokojen.

 

 

Fotogalerie ze závodu