Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do vrchu Pusteven - 2017

3. 9. 2017

dsc_0012-001.jpgPlány na první zářijovou sobotu zhatilo nepříznivé počasí. Původně jsme měli naplánováno vyrazit všichni tři na Ráztoku, kde startoval již 47. ročník cyklistického závodu „Do vrchu Pusteven 2017“, takto jsem však jel sám a Zbyněk, který přijel dopoledne ze Zlína, se uvolil zůstat s Martinou doma.

Vyrazil jsem po jedenácté, dřív jsem to nestihl, musel jsem oželet mládež. Po příjezdu na Ráztoku, jsem se pozdravil se kamarády a známými, udělal pár fotek a vyrazil na trať. Mínil jsem dojít na třetí kilometr, ale jelikož jsem tam byl brzy, šel jsem dál, až na 4,5 km, tady je trochu světla, tady zůstanu fotit. Mám čas, tak popocházím sem a tam, abych nepřechladl.

Je poledne, dole již startují. Přesně ve dvanáct první vlna, závodníci nad 18 let, pět minut po nich startují dorostenci. Počítám, že do 15 min jsou tady… a už vidím prvního cyklistu, jak se drápe nahoru. Pak už to jde jak na drátku, jeden po druhém šplhají nahoru. Jóóój, kde jsou ty doby, kdy jsem se tu drápal i já? No, to už je minulost….

Poslední závodníci projíždějí a na záda jim dýchají dorostenci. Ještě pár fotek a je hotovo. Mohu se vydat na zpáteční cestu. Vyhlášení je naplánováno na 13:00 hod, tak nemusím spěchat, v klidu stihnu dojít dolů.

Jsem dole a dozvídám pro mě nepříjemnou zprávu, že vyhlášení je o 15 min odloženo, no, počkám. Sice jedeme se Zbyňkem za manželkou do nemocnice, ale snad to stihnu. Vyfotím vyhlášení a spěchám domů.

Na zpáteční cestě mezi obrázkem a Ráztokou potkávám několik dvojic z B7, tak je fotím. Navečer zajdu ještě na náměstí, vyfotit pár dvojic dobíhajících do cíle. Jako tradičně na náměstí stojí pyramida a cíl je až na posledním schůdku. Těch několik fotek z B7 dám na závěr souboru do fotogalerie.

.

Fotogalerie ze závodu