Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do vrchu Pusteven - 2018

21. 8. 2018

dsc_0288.jpgJe sobota 18. 8. 2018 a já se po 11. hodině  vrátil z Mniší, kde se konal Běh oborou. Po krátké zastávce doma naložím kolo a jedu na Ráztoku, kde dnes v poledne startuje cyklistický závod, 48. ročník  „Do vrchu Pusteven“. Parkuji u restaurace U Kociána, sedám na kolo a jedu na trať, mám přibližně půl hodiny než mě dojedou závodníci. To by mi mělo stačit, abych dojel na třetí kilometr k prvnímu mostu.

Mládež startovala v 11:00 hod na tři kilometry, dospělí v 12:00 hod a dorostenci do 18 let v 12:05 hod, trať dlouhou 5,6 km. Mládež jsem musel oželet, byl jsem ještě v Mniší. Šlapu do kopce a tak si říkám: „Je ti to zapotřebí, starému chlapovi, takhle se dřít?“ odpověď je vždy stejná… JE. Zatím mě to ještě stále baví a to je dobře.

Cestou potkávám Karla na vysokém kole, fotoaparát v batohu, batoh na zádech, no, než jsem ho vylovil, byl Karel v trapu. Stejně ho obdivuji, že to vyšlape. To já s nelibostí zjišťuji, že mi chybí trénink a nožky odmítají poslušnost, jsou úseky, které jsem před dvěma lety normálně vyjel, dnes musím vedle kola.

Tak se dotrmácím na třetí kilometr, kde zjišťuji, že jsou zde nevhodné podmínky pro focení, tak pokračuji ještě o kus výše. Zatím mám ještě pár minut času, hledám tedy vhodné stanoviště. Tak tady zakotvím. Nachystám si fotoaparát a čekám.

Za chvíli již slyším a v zápětí i vidím doprovodné auto a za ním první závodníky. Je to fofr, i když jedou do kopce, jsou někteří jako vítr….. slabá půlhodinka a všichni jsou pryč, tak se pomalu vydávám dolů na Ráztoku, kde bude asi v 13:00 hod vyhlášení u „občerstvení u Bobra“. Tady už si počkám, mám čas, nespěchám. Martina by měla ještě spát, a pokud se vzbudí, je doma manželka, která se o ni postará, abych já mohl na závody. Také i Zbyněk by už měl být z Mniší doma.

Tak a vyhlášení je tady, ceny rozdány, traťový rekord nepadl. Jak já s oblibou říkávám: „Tak a je po švandě“… Rozloučím se a jedu domů.

 

Fotogalerie ze závodu