Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátské kulturní léto - 2015: JUDr. Ivo Jahelka

7. 8. 2015

jahelka_1.jpgV pátek 7. 8. 2015 v podvečer, jsem se vydal na frenštátské náměstí, kde v rámci FKL vystoupil „zpívající právník“, JUDr. Ivo Jahelka. Věnuje se zhudebňováním různých případů ze soudních síní. Po vzoru slov, pronesených jedním recidivistou u soudu, se řídí heslem: „ Život je nepřetržitá řada průserů nepravidelně po sobě jdoucích.“ Začátek v 19:00 hod.

Vyšel jsem o chvilku dříve, předpokládal, jsem, že bych mohl udělat několik fotek, než vystoupí na pódium. Očekával jsem, že přijde směrem od MěÚ, ale přepočítal jsem se, přišel z druhé strany, takže jsem ho uviděl, až byl představen na pódiu. Pan Marian Žárský, přivítal a představil pana Ivo Jahelku a také diváky, kterých se na náměstí sešla slušná řádka.

Když začal pan Jahelka své povídání prošperkované písničkami, vše ze své bohaté právnické kariéry, nezůstalo jedno oko suché… ne od smutku, ale proto, že se každý natolik smál, že až slzel. Výbuchy smíchu se ozývaly náměstím.

Vystoupení Ivo Jahelky skončilo dvacet minut po dvacáté, ale tím večer nekončil, ještě byla přichystána kapela, která pokračovala v načatém večeru, ale já již nečekal a šel jsem domů.

 

Fotogalerie zde