Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár - 1. závod: Běh Papratnou_2015

29. 3. 2015

fbp_01_2.jpgVčera Josefský běh ve Zlíně, dnes, v neděli 29. 3. 2015 zahajuje Frenštátský běžecký pohár 1. závodem -Během Papratnou ve Frenštátě p.R. Dnešní změna času „udělala“ své. Vstávali jsme o hodinu dřív a je to poznat. Počasí nic moc, ráno +2°C, čerstvý větřík a dokonce spadlo i pár sněhových vloček.

Vyjíždím po deváté, jedu na kole. Nepodíval jsem se na přesný čas startu dětí, tak jsem pospíchal, abych je nepropásl. Jsem na parkovišti, je tu rušno, dětí jako máku a dospělých jak by dal. Děti startují v 10:00. U dětí těch fotek moc nestihnu, jsou moc rychlí, za chvíli jsou v cíli. Vyhlášení dětí probíhá hned po doběhnutí nejmenších.

Start dospělých je v 10:30. Už se to chystá na startovní čáru. Zvedá se silnější vítr, je protivný. Jedu asi 100 m od startu, budu mít start jako na dlani. A potom už přejíždím na různá místa po trati. Běží nahoru směrem k Žabárně, kousek jsem vyjel nahoru a fotím, ale prvních pět mi uteklo. Mnoho toho nestíhám, vždyť ti borci jsou lepší v běhu, než já na kole!!!! To je hrozné!!!!!

Když proběhnou, vydám se dále na trať. Ale jde to ztěžka, mírný kopec a jsem mokrý jako myš… no – chybí trénink, už abych začal. Ufff!!! Jsem na kopečku, asi v polovině trati, no, to byla fuška! Tady si počkám na prvních pět po otočce a vracím se fofrem do cíle. Rád bych stihnul prvního v cíli. Trochu jsem se zdržel déle a mám co dělat, abych toho prvního dohonil. Po 45 minutách je poslední závodník v cíli a už jen počkáme na spočítání výsledků a vyhlášení nejlepších v kategoriích.

Závod skončil, loučíme se a už se těšíme na další závody. Příští týden se v úterý běží Kolem přehrady a v sobotu ve Zlíně  Běh sebepřekonání na 2 míle. Tam nepojedu, ale již další týden to zase začne a už zase nebudu vědět, co si vybrat dříve:

  7.4. –  úterý –  Okolo přehrady

  8. 4. – středa -  LBL Běh na Červený kámen – Kopřivnice

11. 4. – sobota -  Hranická dvacítka

11. 4. -  sobota – Veřovská desítka

 

Fotogalerie ze závodu