Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár - 2. závod: Přes mosty_2016

10. 5. 2016

fbp_2016_02_1_dsc_0032.jpgV úterý 10. 5. 2016 se konal již 2. závod FBP „Přes mosty“. Od rána se počasí kaboní, tak kdo ví, jak to vůbec bude. Po obědě jsem si dal dvacet a pak už jsem začal s přípravami na focení. Vše nachystat a krátce před patnáctou, když jsem se již chystal, že vyjedu, začalo pršet. Pomalu jsem se smiřoval s myšlenkou, že dnes pojedu autem, ale přesně v 15:00 jako když utne, přestalo pršet a dokonce vykouklo sluníčko. Vyjíždím…

Jelikož jsem ještě „mladý“ a „nezkušený“, ani mi nenapadlo, že by ještě mohlo pršet, že bych si měl vzít deštník…. No poučení pro příště! Za slabou půlhodinku jsem na místě, už se tu začínají trousit rodiče s dětmi. Prezentace a pak už rozcvičování, rozběhání, za chvíli to vypukne.

Start mládeže je v 16:00, jelikož je dětí jako máku, startují nadvakrát. Běží jeden okruh 1,2 km dlouhý. Tak vyfotím start, přebíhám na druhou stranu, kde je cíl. Stíhám tak, tak, no holt už mi není dvacet! V 16:20 startují mimina na 100 m. Jen si odběhnou závod, začíná opět pršet, v dálce je slyšet i bouřka. Chvíli se čeká, jestli nepřestane, ale vypadá to, že ne, proto vyhlášení dětí probíhá v hale.

A prší a prší, první svolávání na start hlavního závodu, běží se tři okruhy, tj. 3,6 km. Druhé svolávání a stále prší, přemítám, zdali fotit, nebo ne, do deště se mi nechce kvůli aparátu. Ale chvíli před startem, jako když mávne kouzelným proutkem, déšť utichá, tak honem na kolo a jedu asi 100 m od startu. Fotím, ouha, nevýhodou focení na dálku je to, že téměř pokaždé někdo kříží cestu a namísto závodníků mám někoho jiného.

Závodníci proběhli jedu na trať, tady vyfotím průběh druhého kola a fičím do cíle. Pozdě! První závodník byl příliš rychlý, předběhl několik posledních závodníků o kolo. S tím jsem nepočítal, nestihl jsem, jak proběhl cílem. No tak snad příště. Aspoň od druhého mám všechny.

Závod skončil, teď už jen vyhlášení, ale to chce chvíli trpělivost, než se spočítají výsledky. Tak a po vyhlášení se loučím a jedu domů. Mračí se to ze všech stran, ale snad dojedu domů, než se spustí déšť.

Fotogalerie ze závodu