Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár - 3. závod: Letní test - 2016

29. 6. 2016

fbp_03_1_dsc_0259.jpgJe středa 29. 6. 2016 a jako obvykle se dnes běží 3. závod FBP 2016 Letní test. Tyto závody začínají v 16:00 hod během mládeže na vzdálenost 2 000 m. Po doběhnutí mládeže je na programu běh dětí na 100 m. Ihned poté probíhá vyhlášení těch nejlepších dětí i mládeže. V 17:00 začíná hlavní závod, délka 4 800 m.

Vyjíždím z domu v 15:30. Dnes mám nějaký časový deficit, nějak mě hodiny předbíhají. Jsem v areálu hasičského hřiště (za restaurací Střelnice a domovem důchodců Hortenzie), kde probíhá prezentace. Tady je již živo, hemží se to tu dětmi, mládeží i dospělými. Udělám pár fotek, povídáme si se známými a za chvíli již slyšíme povel startéra k seřazení na start.

Udělal jsem několik fotek na čáře a mizím asi tak 150 m za start. Je odstartováno, mládež se dává do pohybu, blíží se ke mně, trať jde do mírného kopce, mám je jako na dlani. Jakmile všichni proběhnou, jedu k cíli, budou tam v cuku letu. A už je tu máme, probíhají jeden po druhém. Jen vedoucí závodník měl dosti slušný náskok před ostatními. Za okamžik jsou v cíli všichni a my se přesouváme na hřiště, kde se utkají mimina.

Po odběhnutí mimin je vyhlášení mládeže a samozřejmě před tím i mimin. Pak máme chvíli na probrání „mezinárodní“ situace, než bude čas startu hlavního závodu.

A je to tady, už jsme se dočkali. Závodníci se staví na startovní čáru, je jich požehnaně, 61 borců bude spolu závodit. Start!!! Vybíhají na trať, vyfotím start a jedu na Planiska, kde vyfotím průběh a pak už frčím do cíle, no mám to na chlup. Jen odložím kolo, nachystám aparát a vítěz je v cíli. Za ním další a další boreci. Netrvá dlouho a jsou v cíli všichni, tak už jen počkat na vyhlášení a ujíždím domů. Jako každou středu mě ještě čeká lepení plakátů. Tak na shledanou opět příště.

 

Fotogalerie ze závodu