Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár - 3. závod: Letní test - 2017

28. 6. 2017

fbp_03_1_dsc_0038.jpgJe středa 28. 6. 2017 a ve Frenštátu pod Radhoštěm se běží třetí závod ze série FBP - Letní test. Původní záměr, že půjdeme všichni, zhatilo příliš teplé počasí, proto manželka a dcera zůstaly doma a já vyrazil na kole sám.

Vyjel jsem po půl čtvrté, abych se trošku porozhlédl, než poběží mládež. Startují v 16:00 hod. Udělám pár fotek na prezentaci, promluvím s pár známými a už hlásí 5 min do startu.

Tak pomalu odjíždím asi 200 m od startu, tady vyfotím průběh a jedu fotit do cíle. Mládež je roztáhnutá a doběh trvá delší dobu.

Jakmile jsou v cíli všichni, chystá se start nejmenších dětí na 100 m. To se člověk nestačí ani dvakrát nadechnout a jsou v cíli.

Po sečtení výsledků přichází vyhlášení mládeže a dětí.

Do startu hlavního 5 km závodu je ještě asi půl hodiny čas, tak si jedu prohlédnout místečko, kde budu fotit. Přijel jsem na předem vytipované místo, leč tady sluníčko svítí proti mně, to by se zle fotilo a výsledek by byl nejistý, proto zajedu kousek za most, kde je stín. Tady to bude akorát.

Po cestě mě čekalo velké překvapení, potkal jsem se s neteří s manželem. Přišli se podívat na běhání dcery Verunky, která mimochodem běhá za náš klub SK ZaFaR. Frenštát p. R. Tak jsem se s nimi chvíli bavil, ale když bylo pět minut před startem, rozloučil jsem se s nimi a jel na stanoviště.

Za malou chvíli již vidím první dva závodníky a za nimi další s odstupem asi 50 m. no na tak krátké vzdálenosti urvat 50 m, to je slušný výkon. Jak proběhl poslední závodník, vydávám se fotit nazpět, do cíle.

Tak ještě vyhlášení a je po „legraci“, nastává opět rutinní život. Jsem rád, že jsem se mohl jít podívat na závody. I přes příšerné vedro to byly pěkné dvě hodiny. Trochu odreagování z běžných povinností.

 

Fotogalerie ze závodu