Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár - 5. závod: Cena SK Valašského království

13. 8. 2017

dsc_0015.jpgV letošním roce je to jako zázrak. Již třetí den po sobě můžu navštívit nějaké závody. V neděli 13. 8. 2017 se konalo několik závodů, měli jsme na výběr ze čtyř – Lichnov 24hodin -  kde se dojížděl cyklistický závod, Slopenská desítka –započítávána do Běhů Zlína, Doubravská časovka – ze Slezského poháru amatérských cyklistů a Cena SK Valašského království – patřící do Frenštátského běžeckého poháru.

Jelikož jsme se včera na Lichnov 24h nedostali, netáhlo mě to tam dnes jen na dojezd, proto jsme se rozhodli pro domácí závod. S manželkou a dcerou vyjíždíme na kopec Helštýn. Tady „rozbijeme“ základní tábor. Manželka s Martinou zůstanou tady, já sedám na půjčene kolo a vydávám se kousek dále ke Křenčáku.

Je čas startu, už slyším výstřel startovní pistole a za pár minut jsou závodníci tady. Už vidím prvního, v závěsu za ním další a další. Již proběhli téměř všichni a já nasedám na kolo a ujíždím zpět na kopec, k základnímu táboru, kde nechám kolo a sejdu asi 100 m níže na druhou stranu, kde budou přibíhat závodníci. Vyšlo mi to tak akorát. Jen nachystám aparát, jsou tady.

Začíná drobně mrholit, což lehce kazí radost ze závodů, ale není to nic fatálního. Přesto se vracím nahoru, nemusím moknout, několik posledních závodníků fotím již z pod stříšky Tomášova domku. Po proběhnutí posledního závodníka odjíždíme domů.

Tak jsme se trochu provětrali, ženy si poklábosily s Lenkou, já se projel na kole, no řekněte, co si přát víc?

 

Fotogalerie ze závodu