Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Frenštátský běžecký pohár - 5. závod: Rekovická trojka

19. 7. 2014

rekovice_1.jpg

sobotu 19. 7. 2014 se konal u hospůdky na Rekovicích  5. závod Frenštátského běžeckého poháru s názvem REKOVICKÁ TROJKA, již 10. ročník. Tento závod pořádá již tradičně Štefan Groš se svojí rodinou. Hlavní závod se běží, jak je již z názvu patrno na 3 km, ale také tady má i mládež své místo, jen běží poloviční trať, no a mrňata do 5 let běží 100 m.

Vyjíždím z domu na kole krátce po 9:00, je nádherné slunečné, až horké počasí, jen tu a tam foukne vítr, aby zchladil těla. U Rekovické hospůdky, kde probíhá prezentace je již plno, však také letos poprvé přesáhl počet startujících stovku. Za tu dobu, co jsem se dal na focení, už znám hodně tváří, takže je s kým povídat a tak si zkrátit čas čekání na start.

Je čas přípravy, tak Štefan svolává na startovní čáru mládež. Ti startují v 10:00, tak pár připomínek k trati, upozornění na kořeny a kameny na trase a je odstartováno.  Skupina mládeže se vydává na trať dlouhou 1 500 m. netrvá to ani 6 min a první je v cíli, pronásledován druhým, třetím a dalšími. Za chvíli jsou v cíli všichni a všem patří obdiv za to, že běhají, ať doběhli první, nebo poslední, všichni zaslouží pochvalu.

Po krátké pauze v 10:30 startuje hlavní závod na 3 000 m. Dospělí běží stejnou trasu jako mládež, ale dva okruhy. Jsou rychlí okruh jim trvá kolem 5 min, takže se ani nenadějeme a první je tady a vbíhá do druhého okruhu. A za ním další a další. Doběhl poslední závodník hlavního závodu, je dobojováno.

Krátká přestávka, aby rodičové nabrali dech, osvěžili se a mohli připravit na start své ratolesti. Mrňata se řadí na start, je odstartováno, už běží svých 100 m a je věru na co koukat. Před dětmi běží Štefan, ale nějak „nestíhá“, nechává se dětmi předběhnout, ať mají radost.

Hned po doběhnutí jsou všechna mrňata odměněna cenou (taškou plnou různých předmětů, např. píšťalka, bublifuk, pastelky, také sladkosti a různé další věci). Na stupních vítězů absolvují všichni společnou fotografii. Po chvíli je vyhlášení mládeže a hlavního závodu. Hned poté se již tradičně losuje bohatá tombola ze startovních čísel.

Krásné prostředí frenštátského lesíka nad skokanskými můstky proměnilo sobotu v příjemný den, mezi přáteli a známými. Rád bych vyzvedl organizátory nejen za dobře připravený závod, ale hlavně za to, že dokáží sehnat tolik sponzorů a tím zajistit spoustu věcných darů.

 

Fotogalerie ze závodu

Fotogalerie ze závodu - Štefan Groš