Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár - 6. závod: Pustevny nahoru a dolů - 2017

6. 9. 2017

fbp_06_1_dsc_0199.jpgNa středu 6. 9. 2017 jsem si plánoval výlet na Pustevny, kde se koná 6. závod FBP „Pustevny nahoru a dolů“ i s Martinou, jenže počasí je nestálé, tak se nakonec domlouváme, že zůstane doma a já pojedu sám. Hodně jsem se rozmýšlel, jestli ji mohu nechat doma samotnou tak dlouho, ale touha vyjet a vidět byla silnější.

Před druhou sedám do auta a mířím na Ráztoku, odkud míním jet na Pustevny lanovkou. Jelikož jsem tu moc brzy, nečekám a vydávám se nahoru pěšky. Nakonec jsem nahoře dřív, než lanovka. Začíná mrholit, to není dobré, deštník mám doma, to budu mít kapky na čočce. No, co se dá dělat, nějak to musím vyřešit.

Začíná závod mládeže, běží jeden kilometrový okruh. Jdu kousek od startu, tu vyfotím průběh a potom už utíkám před cíl… Ufff!!!! To už na mě není, sotva jsem stihl průběh prvního. A pak již rychle do cíle. Běžci ale přibíhají z opačné strany než v zimě lyžaři.

Druzí v pořadí startují mimina. I ty si užijí svých pár minut slávy.

Po chvilce čekání je odstartován závod dospělých, ti běží tři kilometrové okruhy. Vyfotím start a pak jdu na trať, po náběhu do druhého kola vyfotím pár běžců a mířím před cíl. Během závodu začalo lít jako z konve, schovávám se pod stromem, ale moc to nepomáhá. Cestou do cíle fotím probíhající závodníky. Potom v cíli doběh všech.

Naštěstí přestalo pršet, již jen mrholí. Chvíli počkáme na vyhlášení a potom už co nejrychleji dolů na Ráztoku. Tady nasedám do auta a jedu domů s obavami, co Marťa. Dopadlo to dobře, spala.

 

Fotogalerie ze závodu