Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár - 6. závod: Pustevny nahoru a dolů

2. 9. 2015

fbp_6_1.jpgPo deštivém ránu se počasí trochu umoudřilo, zůstalo sice pod mrakem po celý den, teplota také nic moc, ale i tak se v odpoledních hodinách vydávám na Pustevny. Je středa 2. 9. 2015 a koná se již 6. závod FBP 2015 – „Pustevny nahoru a dolů“. Jedu autem, abych byl co nejdříve doma, jelikož mě ve středu jako obvykle čeká večerní práce.

Na Ráztoce jsem poměrně brzy, ale lanovka je v provozu, tak nasedám – díky organizátorům také za zlevněné jízdné – za chvíli již vysedám a jdu do běžeckého areálu. Tady se to již hemží lidmi, co mě udivuje, v tom dobrém smyslu slova, je to, že se závodů účastní čím dál víc dětí. Je to povzbuzující pocit, že se rodiče věnují dětem a že vyrůstá další sportovní generace.

Podívám se na prezentaci, a jelikož je tady hodně známých, povídání nebere konce. Najednou slyším, jak pořadatel oznamuje mládež na start! Startují v 15:30 hod a běží 1 500 m, vyfotím start a ani se nestačím dvakrát nadechnout a jsou nazpět. No jo, mládí, to je ještě čiperné!

V 16:00 hod startuje hlavní závod. Běží se tři okruhy, tj. 4 500 m. Také vyfotím start, ale tady mám čas přejít na trať a trochu fotit i na trati, potom už ale jdu do cíle. Po doběhnutí posledního je vyhlášení nejlepších. Co mě udivuje, je to, že když tu bylo dost fotografů, nikdo nefotil vyhlášení dospělých.

Loučím se a vyrážím na zpáteční cestu. Tentokrát lanovku nevyužívám, nechce se mi 20 min čekat, než se rozjede, vydávám se pěšky po chodníku pod lanovkou. Sotva ujdu pár metrů, potkávám čtveřici „snad turistů“ na horských kolech. Rozum mi nebere, proč nevyužijí Knížecí asfaltovou (i když notně děravou) cestu, kde by se jim rozhodně jelo lépe, ale štrachají se s koly po chodníčku pro pěší! Jak mi před časem říkal vnuk. Dědo, „dnešní svět už nechápeš, už máš nějaký ten pátek za sebou“. Asi budu muset s jeho názorem souhlasit.

Je pět, rozjíždí se lanovka a já jsem již dole, pár metrů a jsem u auta, nasedám a jedu. I když mě čeká ještě práce, jsem rád, že jsem se rozhodl a jel se podívat na běžecké závody na Pustevny. Bylo to příjemné zpestření středečního odpoledne.

Fotogalerie ze závodu