Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár 2016 - 1. závod: Běh Papratnou

3. 4. 2016

fbp_2016_01_1_dsc_0194.jpgDnešní počasí je vskutku jarní, jen ten vítr ubírá sluníčku na síle. Však je také už na čase, aby jaro už začalo. Rozbíhá se Frenštátský běžecký pohár. Je neděle 3. 4. 2016 a ve Frenštátě pod Radhoštěm na Horečkách se chystá 12. ročník silničního běhu  – Běh Papratnou.

Po 9 h nasedám na kolo a vydávám se na cestu. Za malou chvíli již zastavuji na parkovišti. Jůůů !!! Tady je lidíííí. A těch dětí!!!! Hemží se to tady, rozcvičují se a rozbíhají. Za chvíli to vypukne. Nejdříve startuje mládež. Dnes jich bylo tolik, že je pořadatelé rozdělili do dvou rozběhů. Po nich ještě odběhnou svůj závod mimina.  

V 10:45 startuje hlavní závod. Bavím se, bavím a najednou slyším, že už svolává startér závodníky na start. Až ve mně hrklo, vždyť nestihnu dojet tam, kde míním fotit. Honem nasedám na kolo a šlapu jak o dušu. Stihnul jsem to na fous. Jen opřu kolo, první závodník je za patami. Vyfotím všechny závodníky a za chvilku již vidím, že se vracejí první dva vedoucí závodníci. Počkám si na ně, vyfotím a jedu do prostoru cíle.

Ouvej!!!! Závodníci dobíhají se sluncem v zádech a já mám ztížené focení. Fotit proti slunci se moc nevyplácí, obličeje bývají tmavé. Ach jo, pokouším se postavit alespoň částečně bokem, abych nezabíral slunce napřímo. No, snad z toho něco bude. Za chvíli jsou v cíli všichni.

Po krátké pauze, nutné ke spočítání výsledků, začíná vyhlašování těch nejlepších. A je tu konec, další závod za námi, další pěkné dopoledne strávené v příjemné společnosti samých dobrých lidí, to je dobrá injekce pro příští dny, než bude další závod (ve středu – Běh na Červený kámen, v Kopřivnici). Loučím se a vyjíždím domů. Za chvíli bude oběd, na ten se taky už těším.

Fotogalerie ze závodu