Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár 2016 - 4. závod: Tichavská tůňka

13. 7. 2016

dsc_0150.jpgVe středu 13. 7. 2016 jsem se po dlouhé přestávce, která byla způsobena ne zrovna příjemnými událostmi v rodině, konečně dostal na závody. Vydal jsem se do Tiché, kde se konal 4. závod FBP – Tichavská tůňka.

Vyjíždím po půl páté, dnes kvůli možnému dešti, jedu autem. Cesta krátká, za chvilku jsem na místě, teď ještě se trefit na správný mostek a jsem na místě. Podařilo se na poprvé. Parkuji u areálu za čističkou odpadních vod. Už je tu takových 20 aut a stále přijíždějí.

Vysedám, beru aparát a mířím k prezentaci. Závodníci se již začínají rozcvičovat a rozbíhávat. Je tu hodně známých tváří, takže o povídání není nouze. Za chvíli se již řadí mládež na startovní čáru a dostávají instrukce k závodu. Běží 1,5 km, trasa vede podél potoku, po asfaltu. Je odstartováno, mládež se vydává na trať, za chvíli jsou v cíli.

Po mládeži běží děti na 100 m. Je to pěkné podívání, jak ti malošci závodí, jak se snaží, seč jim síly stačí. Dnes se na start postavila holčička (doufám, že jsem se nespletl v pohlaví) sotva se naučila chodit a už závodila a jak se jí to panečku líbilo, úsměv od ucha k uchu… jen maminka se prý nadřela…. Díky za takové pěkné okamžiky. Všechny děti dostaly sladkou odměnu.

Přiblížila se hodina startu hlavního závodu, závodníci se již staví na čáru, samozřejmě nechybí poučení o trase běhu, kdo tu ještě neběžel, dozvídá se, že se běží dvakrát tolik, co mládež, to znamená, že celou trasu běží 2x. Start a běžci se vydávají na trať. Tam, otočka, průběh startem, potom zase otočka a návrat ke startu a ještě jednou, pak už cíl.

Po doběhnutí posledního závodníka, se jde na vyhlašování a pak už jen loučení a odjezd domů. Tak ahoj a v sobotu se uvidíme na Rekovické…..

 

Fotogalerie ze závodu