Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár 2017 - 1.závod: Běh Papratnou

2. 4. 2017

fbp_01_2_dsc_0410.jpgNedělní ráno 2. 4. 2017 vítá sluníčkem. Dnes se běží ve Frenštátě p. R., v areálu pod skokanskými můstky, 1. závod FBP 2017 – „Běh Papratnou“.

Po tříměsíční pauze jsem byl dnes zproštěn povinností a mohl vyrazit na mé milované závody. Už mi to moc chybělo. S radostí nasedám na kolo a vyrážím obtěžkán fotoaparátem a dobrou náladou, směr Horečky.

Na místě jsem kolem půl desáté, už to začíná být frmol. Zdravím se známými, které jsem dlouho neviděl, některým jsem musel vysvětlovat, proč nejezdím na závody, ještě pár lidí nevědělo, co se děje, že mě nikde není vidět.

Přesně v 10:00 hod. je odstartována první vlna mládeže, jsou rozděleny do dvou kategorií podle věku, běží 800 m. Po nich potom běží mimina na 100 m. Mimina jsou odměňována hned po doběhu. Chvíli potom je vyhlášení mládeže.

Začíná se chystat start hlavního závodu, 12 min před startem nasedám na kolo a odjíždím na trať. Vyhlédl jsem si stanoviště asi v polovině tratě. Jen chvíli počkám a je tu první závodník, vidím jej přibíhat z dálky, ale nějak netuším, kdo to je. A už to běží jeden za druhým. Celková dělka je 5 km, takže po cca 2,5 km je otočka a závodníci se po stejné cestě vracejí do cíle.

Počkám na prvního vrácejícího se závodníka (v novém účesu jsem nepoznal Víťu Pavlíka), který má velký náskok před druhým. Potom jsem se přemístil k odbočce před cíl. Za chvíli jsou tu další a další. Pár minut a jsou snad všichni v cíli. Všichni až na dva, tři závodníky. Rozhodl jsem se, že už nebudu čekat, ale vyfotím je až v cíli.

Teď máme chvíli čas, než se zpracují výsledky a bude vyhlášení. Proto procházím mezi borci a „klevetíme“. A už je to tady, už se vyhlašují výsledky. Definitivní tečka za závody. Loučím se tedy, nasedám na kolo a odjíždím domů.

Krásný den, krásný závod v krásném prostředí. Tři nádherné hodiny jsem mohl všechno pustit z hlavy a jen se věnovat závodům. Byl to krásný den, kéž by takových mohlo být více. Moc bych si to přál, jenže ne každá přání jdou splnit.

Fotogalerie ze závodu