Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár 2017 - 2. závod: Přes mosty

9. 5. 2017

fbp_02_1_dsc_0292.jpgPo menší přestávce jsem se dnes opět vypravil na závody. Dnes 9. 5. 2017 se běží 2. závod FBP – Přes mosty.

Z domu vyjíždím na kole po 15:00 hod., mířím do Trojanovic, k hotelu Beskyd. Start závodu je v 17:00 hod., mládež v 16:00 hod., mimina v 16:30 hod., za základní školou T. G. Masaryka, trasa vede terénem.
Hlavní závod 3,6km (mládež 1,2 km, mimina 100 m) - členitá, terén, asfalt, místní komunikace.

Dojel jsem k prezentaci, i přes dosti chladné počasí je tu72 závodníků v kategorii mládeže (což mě velmi překvapilo, ale mile), dokonce tolik, že pořadatelé se rozhodli mládež rozdělit na dvě skupiny, pro větší bezpečnost.

Je tu start první skupiny, krátká trasa 1,2 km nedává moc prostoru pro přejíždění. Nějak už nestíhám, když vyfotím start, nestihnu přejet na trať a zpět do cíle… no ti první mi utekli. Po doběhnutí první skupiny startuje druhá. Potom je chvíli pauza v 16:30 startují mimina na 100 m. Stejně se mi ty mimina líbí nejvíc, jak se někteří snaží „urvat“ co nejvíc, doběhnout co nejrychleji….. někteří naopak nechtějí běžet a rodiče je musí pobízet. Je to pěkné podívání.

Potom následuje vyhlášení vítězů mládeže. Chvilka čekání a je to tady.

Start hlavního závodu. Závodníci a je jich také hodně, už netrpělivě poskakují na startovní čáře, 3… 2… 1… START! A už to běží. Závodníci poběží tři okruhy. Vyfotím start a přejíždím na protější stranu, tady si počkám i na druhý okruh a potom se vrátím na start.

Počkáme chvilku na vyhlášení. Než se sečtou výsledky, povídám si se známými, se Štefanem, s paní Zuzkou, mojí bývalo šéfovou, s jejím mužem, s Veronikou, která reprezentuje náš klub SK ZaFaR Frenštát p. R., a s mnohými dalšími, než bych je všechny vyjmenoval, byla by půlnoc… (ha, ha, ha) a je konec, další závod za námi.

Jedu domů. Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit. 

 

Fotogalerie ze závodu