Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár 2018 - 5. závod: Cena SK Valašského království

12. 8. 2018

fbp_05_1_dsc_0774.jpgJe nedělní ráno 12. 8. 2018 a my se tentokráte všichni tři, já, manželka a dcera chystáme na běžecký závod Cena SK Valašského království. Vyjíždíme před desátou a míříme jako již tradičně k domu Tomáše. Tady jsme již očekáváni, Lenka napekla koláčky, uvařila kafíčko a půjčila kolo pro zrychlený přesun na úvodní část tratě. Chtěl jsem tu naši pěknou rodinku vyfotit, ale fotoaparát ne a ne fotit….. no, bodejť by fotil, když baterie zůstala doma. Tak honem domů, to by byl malér, přijít na to až při závodech. Ještě, že jsem chtěl fotit dříve.

Po návratu rychle do sebe obrátím kafe a už ujíždím asi 300 m od domu ke Křenčáku. Tu si počkám na první průběh. Už běží, aparát pomalu nestíhá, běží v krátkých odstupech. Zdravíme se se známými a najednou, kdo se neobjevil? Dědek Beskydský…. Tak to je milé překvapení, toho už jsem neviděl, ani nepamatuji.

 Probíhají poslední závodníci a já nasedám na kolo a fičím na druhou stranu Helštýna. No, stíhám to tak tak, už vidím zezdola běžet prvního. I dnes běží zkrácenou trať. Tak se nachystám a fotím, co to jde. Je jen velká škoda, že běžecké závody jsou otázkou jen slabé půlhodinky a je konec. Ale co, aspoň na chvíli jsme vyrazili z domu. Nejen já, ale i manželka s Martinou se někam dostanou a hlavně změní jen to domácí prostředí.

Počasí nám dnes přálo, po závodech jsme ještě chvíli poseděli s Lenkou, a potom jedeme domů, je čas na dobrý oběd a odpolední siestu.

Fotogalerie ze závodu