Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gracia Orlová 2017

28. 4. 2017

gracia_1_dsc_0016.jpgV tomto týdnu se koná již 31. ročník cyklistického závodu - Světový pohár žen Gracia – Orlová 2017. Závod se koná ve dnech 27. 4 . – 30. 4. 2017 v České republice na území Moravskoslezského a Zlínského kraje. Celková délka závodu bude přibližně 384 km, která je rozdělena na tři etapy a dvě půletapy.

  1. etapa       – 27. 4.  Orlová – Štramberk                   110 km
  2. etapa       – 28. 4.  Lichnov – Lichnov                      100 km
  3. 1/2etapa  – 29. 4. Havířov – Ostrava – Havířov         13,5 km
  4. 1/2etapa  – 29. 4. Dětmarovice – Visalaje                63,5 km
  5. etapa        - 30. 4. Orlová ( 8 okruhů)                      101,6 km

Jezdíval jsem se na tyto závody pravidelně podívat, alespoň na dvě, někdy i tři etapy, ale letos vzhledem k rodinné situaci, jsem rád, že mohu alespoň „nahlédnout“ na tento závod z blízkosti domova, dopoledne jsem zašel na křižovatku k nádraží, ale abych trochu kryl aparát před deštěm, zůstal jsem ve výklenku jednoho obchodu, odkud jsem měl pěkný výhled.

Pamatuji již několik těchto ročníků, ale za celou dobu nepamatuji takové chladné a deštivé počasí. Letošní závod je ve znamení deště, větru a na horách sněhu. Nezávidím závodnicím našlapat tolik kilometrů v takhle mizerném počasí.

K těmto letošním závodům se náramně hodí výstižná věta pana Josefa Kemra z filmu Na samotě u lesa……“a chčije, a chčije“.

Podle rozpisu by měly být u křižovatky v 11:24, vzhledem k počasí, počítám s pozdějším příjezdem, ale přesně v 11:24 projíždí první doprovodné auto s houkačkou, potom asi ještě čtyři a přesně v 11:27 projíždí okolo mě balík závodnic. Mezi cyklistkami se proplétá „fůra“ doprovodných vozidel. Po 7 - 8 minutách projíždí auto se šachovnicí, které celý peloton uzavírá.

Tak a můžu domů na oběd.  

Cyklistky dnes ještě čeká náročné stoupání na Pustevny, Bumbálku, Soláň. A v odpoledních hodinách se budou vracet přes Rožnov p. R., Pindulu, Frenštát p. R. do cíle v Lichnově.

Po dobrém obědě a kávičce jsme se s manželkou vydali podívat na horskou prémii na Pinduli. Po projetí dvou skupin cyklistek jsme se vrátili domů do tepla.

Není mnoho závodů, na které se dostanu, proto jsem vděčný za jakoukoli příležitost. Po skončení závodění jsem se začal věnovat jejich focení. Bohužel osud tomu chtěl, že se dostanu již jen na malinkou část, ale i za to jsem vděčný. 

Fotogalerie ze závodu