Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga - 2. závod: Běh na Červený kámen 2016

6. 4. 2016

lbl_2016_02_1_dsc_0028.jpgJe středa 6. 4. 2016 a běží se druhý závod LBL – Běh na Červený kámen. Start v 17:30, což mi moc nevyhovuje, ale i tak se chystám na cestu. Je středa a to mám odpoledne ještě nějaký čas pracovní povinnosti. Počasí se tváří celý den, jako by každou chvíli mělo začít pršet, ale drží se a dokonce kolem 16:00 se sluníčko prodralo přes mraky.

Vyjíždím kolem půl páté, chci tam být o něco dřív, abych v klidu došel, kam chci. Nebudu fotit ani na startu, ani v cíli, ale někde asi v polovině, nebo spíše kousek pod cílem. Již při příjezdu ke koupališti, vidím, jak se to tu hemží závodníky. Trochu se tu porozhlédnu, sem tam prohodím pár slov se známými a po 17:00 se pomalu vydávám na své vyhlédnuté místečko na focení.

Jdu nahoru a po cestě potkávám několik závodníků, kteří míří na startovní pozici. Pozdravíme se. Prohodíme pár slov a pokračujeme každý svým směrem. Docházím na stanoviště, vím, že mám ještě čas, než borci doběhnou. Popocházím sem a tam a vyhlížím prvního.

Za chvíli se již blíží, ale ne jen jeden, nýbrž jeden za druhým. Po 15 min kolem mě probíhá poslední závodník a já balím fidlátka a scházím ke koupališti, kde bude vyhlášení. Chvíli to bude trvat, protože rozhodčí musí nejdříve absolvovat cestu dolů a teprve potom sečíst výsledky.

I tak jsme se dočkali poměrně brzy a může začít vyhlašování. To proběhlo a tím je závod u konce. Počasí se vydařilo, takže to byl opět jeden pěkný závod. Loučíme se a odjíždíme domů.

Fotogalerie ze závodu