Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga - 3. závod: Běh na rozhlednu Bílá hora_2016

27. 4. 2016

lbl_2016_03_1_dsc_0154.jpgDnes ve středu 27. 4. 2016 se konal 3. závod LBL Běh na rozhlednu Bílá hora. Po absenci na víkendových závodech, jsem se moc těšil, že se zase na nějaký ten závod dostanu. Počasí si sice s námi hraje jako kočka s myší, chvíli je zamračeno, chvílemi spadne nějaká kapka, ale i tak se vydávám na cestu do Kopřivnice, na parkoviště u „Očního“.

Cestou nabírám Štefana a vyrážíme. Za chvíli jsme na místě. Je tu už pár aut, no počasí asi nějaké závodníky odradilo, ale i tak, počítám odhadem, tu bude kolem 20 borců. Chvíli se potuluji po parkovišti, kde probíhá prezentace, ale krátce po 17:00 vyrážím na horu.

Ach jo, nožky nechtějí šlapat…. Tak si v duchu říkám, jestli je mi to ještě potřeba, ale odpověď je vždy stejná. Je! Vždyť bych bez toho ani nevěděl co s časem a pokaždé se pořádně protáhnu, i když to jde rok od roku hůř. Jsem nahoře, počasí se umoudřilo, přestalo krápat, snad se nějaká fotka podaří. V cíli je několik fotografů, tak scházím o kousek níže, před cíl.

Nečekám ani 5 min a vidím prvního závodníka. No, má pěkný náskok. Ale za ním již dobíhají další, pěkně tak jak to mám rád, pomalu a po jednom. Netrvá dlouho a jsou nahoře všichni. Tak teď už jen sejít dolů na parkoviště, počkat na vyhlášení a opět ujíždíme k domovu.

Fotogalerie ze závodu.