Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga - 7. závod: Rybský trhák - 2016

15. 10. 2016

lbl_07_1_dsc_0723.jpgJe sobotní ráno 15. 10. 2016 a krásné podzimní počasí přímo vybízí k nějakému výletu. Po čtrnácti denní přestávce jsem se rozmýšlel, kam pojedu. Zda do Krhové, na start Běhu veřovickým hřebenem, kam mě to velmi lákalo, nebo do Rybí. Nakonec jsem se rozhodl, že zajedu do mé rodné vísky Rybí, kde se koná 7. závod LBL s názvem Rybský trhák.  Je to již 4. ročník

Jelikož start dětských kategorií je naplánován na 9:00 hodin, vyjíždíme s manželkou před osmou hodinou. Cesta do Rybí chvíli trvá a já rád jezdím o něco dříve.

Děti mají svoji trasu okolo fotbalového hřiště a jeho okolí. Podle věku mají i délku trati. Ti nejmenší 30 m, pak 80 m, 360 m, 820 m, a st. žáci 1640 m. Tyto závody trvají přibližně do 10:20, potom probíhá vyhlašování. Na hlavní závod jsem chtěl být na trati a špatně jsem přečetl propozice, v domnění, že závod startuje v 10:30, jsem oželel vyhlašování nejmenších dětí a vydal se na trať. Jdu asi tak 1,5 km od startu.

Později, již na mém vyhlédnutém místě, jsem byl informován, že závod začíná až v 11:00, ale to už bylo pozdě se vracet na vyhlašování, už bych nestihl nic. Moje chyba, příště se polepším. Počasí je dnes opravdu ukázkové, sluníčko příjemně hřeje, tak nevadí, že tu čekám. Udělám si pohodlí, za 15 min budou startovat.

Kolem mne projíždí jedno auto, po chvilce druhé… „aha to budou rozhodčí, kteří jedou na otočku“, „tak to tu za chvíli budou závodníci“. Taky, že jo, nečekám ani 5 min a jsou tu první dva, jednoho z nich poznávám, druhého ne, ale to není podstatné. S malým zpožděním přibíhá třetí a za ním v krátkých rozestupech další a další. Když proběhne poslední, vydávám se zpět, ale nejdu do cíle, zůstávám asi 500 m před cílem. V cíli bude určitě někdo fotit, nemusíme si překážet.

Netrvá dlouho a vidím přibíhat prvního, v závěsu za ním druhý závodník, ale potom je hodně velká mezera, než doběhne třetí a zbytek závodníků. Stejně i tak je závod velmi brzy u konce. Běhy jako takové, nebývají na dlouho. Tak se pomalu vydávám do prostoru cíle, kde bude po sečtení výsledků probíhat vyhlášení.

Krásné dopoledne končí, pěkný závod v nádherném prostředí, s luxusním počasím, co víc si přát? Snad jen to, abych se dostal na víc takových pěkných závodů. Bohužel povinnosti mé plány hodně často kříží. Kde jsou ty doby, kdy jsem v takovém pěkném počasí nasedl na kolo a celé odpoledne se coural po okolí ?????

Ale co. Snad bude ještě někdy líp.

 

Fotogalerie ze závodu