Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga - 7. závod: Rybský trhák - 2017

15. 10. 2017

dsc_0009.jpgPo delší odmlce jsme se dnes mohli vydat do mé rodné vísky Rybí v plné sestavě. Já, manželka a Martina na 7. závod LBL – Rybský trhák. Vyjíždíme později, než jsem zamýšlel, ale nevadí, jen nám „uteče“ pár závodů mládeže. Je to sice škoda, ale jinak to nešlo.

Kolem půl desáté jsme na místě. Letos jsme se dostali autem až k hřišti, což jsem kvitoval s povděkem. Nemusel jsem Martinu tahat daleko od auta. Sice má elektrický vozík, ale ještě s ním v terénu nejezdila, měl jsem z toho trochu obavy.

Tak mi utekly dva starty, ale třetí už stíhám. Jen jsem si nachystal aparát, byl start, takže jsme viděli ještě pět startů. Mládež měla různé délky tratí, podle věku dětí (1640, 820, 360, 80 a 80 m). Po chvíli potřebné na sečtení bodů, bylo vyhlášení všech kategorií mládeže.

Potom už se to chystalo na start hlavní kategorie, dospělých na 7 km. Asi deset minut před startem jsem se vydal na trať. Došel jsem asi do 1/3 trati, kde jsem fotil. Po proběhnutí posledního závodníka, jsem se přesunul zpět do prostoru cíle. Tady jsem fotil závodníky dobíhající do cíle. Potom už jen vyhlášení a můžeme se balit domů.

Další pěkný závod za námi. Opět jeden odpočinkový den. Jen to počasí se moc nevydařilo, bylo zamračeno, občas se sluníčko pokoušelo prodrat mezi mraky, ale moc se mu to nedařilo. Ještě štěstí, že nepršelo a nebyla zima. Tak „konec švandy“ jede se domů. Na shledanou příští rok, budeme - li zdrávi.

Fotogalerie ze závodu