Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga 2016 - 1. závod: Mořkovský zajíc

12. 3. 2016

lbl-2016_1_2_dsc_0083.jpgDnes, v sobotu 12. 3. 2016 se Lašská běžecká liga rozbíhá prvním závodem. Je jím Mořkovský zajíc. Po přestávce minulý víkend se chystám i já, abych se na tento závod podíval. Rozmýšlím se, jak pojedu, ale když ráno vstávám, je sychravo, rtuť teploměru sotva dosahuje na +2°C, z nebe se snáší drobný déšť.

Rozhodnutí padlo na autobus. Ze zastávky dole u benzinky se vydávám k vlakovému nádraží, je to přibližně 2 km, za půl hodiny jsem na místě. Tady se již shromažďují zaregistrovaní závodníci.

Letos, poprvé organizátoři závodu přesunuli registraci závodníků a dětské závody na víceúčelové sportovní hřiště TJ.

Zdržím se jen chvíli, udělám pár fotek a vyrážím na trať hlavního závodu. Chtěl bych, než mě závodníci dostihnou, dojít nejméně na druhý kilometr.

Po chvilce již vidím vedoucí závodníky, kteří mají poměrně velký náskok. Když kolem mě přeběhne většina závodníků, vydávám se zpět k cíli. Cestou ještě fotím probíhající závodníky. Došel jsem na první (resp. 9 kilometr) a už za sebou slyším běžet závodníka. Zastavuji a fotím prvních několik běžců, pak pokračuji do cíle. Po doběhnutí posledního se všichni přesouvají zpět na hřiště, kde po spočítání výsledků následuje vyhlášení nejlepších.

Vyhlášení závodu skončilo a tak jsem se vydal na zpáteční cestu domů, opět autobusem.

Příští víkend proběhnou krom jiného: Josefský běh ve Zlíně a Slezanský kros.

Fotogalerie ze závodu