Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga 2018 - 5. závod: Běh oborou - Zbyněk

20. 8. 2018

lbl_1_p1940670.jpgZbyněk – v sobotu 18. srpna se konalo hned několik sportovních akcí, ze kterých jsem si vybral 20. ročník Běhu oborou započítávaného do Lašské běžecké ligy. V předvečer závodu jsem s dětmi ještě stihl obhlídnout vyšperkované a světly ověšené kamióny. Ty se v rámci Truck srazu přijely ukázat do Zlína, kde také absolvovaly tradiční jízdu nočním městem. Po ranním přesunu ze Zlína k rodičům jsem už jen s šéfem našeho spolku – tatínkem, vyrazil do Mnišího u Kopřivnice na místo akce. Bylo krásně, 19C v 5 ráno ve Zlíně naznačovalo, že série horkých dnů pokračuje a teplota také během dopoledne vystoupala k 26-ti. V 10:00 vyběhlo celkem 61 účastníků na 10 km trať od Kulturního domu.  Po krátké rovince čekalo závodníky krátké, ale prudší stoupání po asfaltové cestě na Měrkovice, u kapličky nad Měrkovicemi se z cesty odbočilo ze zelené na žlutou turistickou značku a zbytek obrátkového okruhu vedl lesem zvlněnou asfaltovou cestou hukvaldskou oborou.

Po startu to nejrychleji rozběhl Aleš Miko (SSK Vítkovice) a po úvodním stoupání k domům nad Mniším si vypracoval náskok cca 20 m před čelem závodu. Já jsem se po startu z 2. řady z popředí startovního pole během úvodních 2 km se spíše stoupáním do nejvyššího bodu trati pomalu procedil na cca 25. místo. To mě předběhla i vedoucí žena Magdalena Drastichová (MK Seitl Ostrava) následovaná s malým odstupem Darinou Krausovou (AK EZ Kopřivnice). Po seběhu k bráně do obory na 3 km jsem se na občerstvovačce zchladil , tempo se srovnalo a s odstupem 20 m jsem tak mohl sledovat průběh závodu žen. Ve zvlněném profilu s převahou klesání k obrátce se Darina Krausová dostala na 1. místo. Mezitím se už v protisměru vracel osamocen Aleš Mikose stejným cca 20 m náskokem na Jakuba Ambrose (AK EZ Kopřivnice), třetí Vlastimil Lysák (F klidu sport Team Brno) už ztrácel cca 100 m. Ve stoupání k obrátce se na 1. místo vrátila Magdalena Drastichová. Celou dobu jsem se obou závodnic držel nadohled, ale dotáhnout se ne a ne. Tipoval jsem, že v seběhu do Mnišího si opět prohodí pozice, ale Magdalena Drastichová (MK Seitl Ostrava) si to těsně pohlídala a v čase 44:41 s náskokem 4 vteřin jako celkově 24. doběhla jako první žena do cíle. Druhá mi před nosem doběhla Darina Krausová (AK EZ Kopřivnice) – 44:45, třetí ženou v cíli byla Alžběta Dirnerová (AVA) – 50:2, čtvrtá Kateřina Polášková (Pomalé šípy) – 51:15 a pátou Martina Mazáčová (Příbor) – 53:05.

V závodě mužů se před občerstvovanou na 7 km dostal do vedení Jakub Ambros (AK EZ Kopřivnice), rychle si vytvořil náskok a v čase 35:10 také zvítězil s náskokem 23 vteřin před Alešem Mikou ((SSK Vítkovice) – 35:33 a třetím Vlastimilem Lysákem (F klidu sport Team Brno) - 35:46. Čtvrtý doběhl David Skoták (Run to be fit) – 37:17 a pátý Vladan Šindelek (Pržno) – 38:05.

Já jsem to drtil, co to šlo, za občerstvovačkou mě ale předběhl stále zrychlující Ondřej Němec (AK Kroměříž) – pořadatel známé Rohálovské 10. Celé to rychle uteklo, vypadalo to i na slušný čas, ale konečných  44:51bylo o 13 vteřin horší než o loňské premiéře. Ve výsledku to bylo celkové 26. místo a 7. v kategorii 40-49 let.

Před vyhlášením běhu,jehož součástí byl i závod na 3km pro děti a mládež, ještě starosta obce ocenil pořadatele Jiřího Bednaříka za dlouholeté pořádání tohoto závodu.

To už jsem zde byl sám, protože předseda pospíchal na Pustevny zdokumentovat 48. ročník silniční klasiky Do vrchu Pusteven, přeloženou ze září na letní termín. Zpět do Frenu jsem se tak vracel po letech opět na kole, což jsem si po té době pěkně užíval.

Nezbývá než dodat, že se za rok snad opět uskuteční další, už 21. ročník tohoto pěkného závodu v krásném prostředí.

Výsledky a foto najdete na webu závodu http://www.behoborou.unas.cz/index.html

 

Fotogalerie ze závodu ZR + FR