Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga 2018 - 5. závod: Běh oborou

19. 8. 2018

lbl_05_1_dsc_0070.jpgJe sobotní ráno 18. 8. 2018 a před osmou u dveří zvoní Zbyněk. Přijel ze Zlína, aby se zúčastnil závodu v Mniší. Dnes startuje již 20. ročník LBL – Běh oborou. Počasí po ránu je příjemné, nějakých 19°C, ale v 10:00 hod již atakuje 30°C.

Vyjíždíme 10 min před devátou, v Mniší jsme tak akorát, abych ještě v pohodě zaparkoval. Nachystám si kolo, aparát. Zbyněk se jde přihlásit a ještě mám chvíli na to, abych se porozhlédnul u prezentace. Závodníky se to tu jen hemží.

Krátce před desátou se vydávám na trať. Jedu k odbočce k oboře, tady mám asi 100 m přehled na přibíhající závodníky, dost času na to, abych se přichystal. Je deset minut po startu a už vidím první závodníky. Nachystám aparát a fotím… ouvej, technika mě zradila, aparát stávkuje… no, co tomu je, pomyslím si. Přepínám jiný program, hurá, už to fotí. Tak tak, stíhám. Probíhá Zbyněk a za chvíli za ním koho to zas nevidím, Dědek Beskydský… S úsměvem na něj volám: „Tobě se tu u nás nějak zalíbilo“….

Po pár minutách proběhnou všichni závodníci a já jim vidím již jen záda, běží přes oboru k lišce, kde se otočí a po stejné trase běží nazpět. Teď mám nejméně 10 - 15 minut čas, než se budou vracet. Sednu si do trávy, nechám odpočinout staré kosti.

Vyměřený čas uplynul a už se vracejí, tak šup na nožky a fotím, počítám závodníky do 25, pak se zabavím a… už nevím, kolik jich je…. A jsou tu poslední, tak mířím k cíli. Na vyhlášení dnes nečekám, to zvládne Zbyněk, já jedu domů a potom pokračuji na Ráztoku.

Doma čeká manželka, která pro dnešní den převzala povinnost postarat se o Martinu, abychom se Zbyňkem mohli jet na závody.

 

Fotogalerie ze závodu ZR + FR