Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lichnov 24 hodin_2016

14. 8. 2016

p1290702.jpg

V sobotu a v neděli 13. – 14. 8. 2016 se konal vytrvalostní cyklistický závod Lichnov 24h 2016. Jelikož jsem byl s manželkou v Janovicích na Grand Prix Forman, na start do Lichnova jsem se nedostal, ale byl tam Zbyněk.

Zbyněk: - přijel jsem ranním vlakem, vystoupil ve Veřovicích a s radostí jsem si udělal asi hodinovou procházku svým rodným krajem. Veřovice, Bordovice, Frenštát p.R., Lichnov. Tady jsem se dostal chvíli před startem, trochu zdrbnul se známými, a že bylo o čem povídat, nějak se mi nedostává času, abych občas přijel.

Vyfotil jsem start a potom jsem se potuloval po okruhu. Kolem 14:00 hod jsem se vydal na cestu do Kopřivnice, měli jsme tam sraz s rodiči, společně jsme šli navštívit sestru Martinu. Kolem 17:00 hod jsme jeli domů do Frenštátu. Já již zůstal doma, otec se vydal do Lichnova.

Já: - dál již za sebe…Z Janovic jsme odjeli ihned po vyhlášení výsledků závodů GPF,  zastavili se na chvíli v Kopřivnici a pak již pokračovali domů. Něco málo jsem pojedl a už uháněl na kole podívat se, jak závod probíhá. Vím, že dnes stihnu udělat jen pár fotek, protože se za chvíli začne stmívat.
Rád bych se ještě ráno vrátil na lichnovský okruh  podívat na několik průjezdů závodníků a  jejich dojezd do cíle. Podařilo, je devět a už sedám na kolo a vyjíždím. Fotím vlastně od rondelu ve Frenštátě p. R., kudy závodníci projíždějí. Pomalu se přemisťuji po trati, sem tam se zastavím, někoho vyfotím a zase pokračuji, až dojedu do Lichnova. Tady si počkám na dojezd závodníků do cíle. Po dojezdu se vydávám domů, odpoledne opět jedeme do Kopřivnice a potom se Zbyňkem na autobus do Příbora.

Škoda, že se závody takto prolínají, jenže to jinak asi nejde, léto je krátké a každý pořadatel se snaží urvat z léta, co jde. 

 

Fotogalerie ze závodu – ZR + FR - sobota
Fotogalerie ze závodu – ZR + FR - neděle