Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lichnov 24 hodin_2018

11. 8. 2018

l24_1_dsc_0331.jpgDnes v sobotu 11. 8. 2018 jsem si vyrazil na Čtyřiadvacítku Lichnov. Od večera nám tu prší, to nebudou pěkné fotky. Z domu vyjíždím až po 11:00 hod. nejdřív povinnosti, potom zábava. Plán byl, že se pojedeme všichni tři podívat na start závod, ale ranní déšť si vyžádal změnu.  

Samozřejmě jsem start musel oželet, ale to se nedá nic dělat. Jelikož prší, jedu autem, mířím na Březiny. Než jsem dojel nahoru, přestalo pršet. Taky dobře. Nejdříve stojím na pravé straně u autobusové zastávky, protože na druhé straně je fotograf.

Po chvíli odjíždí a já se přesunuji na druhou stranu. Je tu lepší rozhled, ale má to i své nevýhody, závodníci jedou za sebou a já vidím jen toho prvního, ostatní jsou v zákrytu. Co jsem si všimnul, vypadá to, že jedou čtyři hoši na handbiku. Přibývá jich, přidávají se další. Pamatuji první, nebo druhý závod jel pouze jeden vozíčkář.

V poledne přejíždím k odbočce k Janíkovi. Stát dvě hodiny na jednom místě mě nebaví. Ani tady mě to moc nebaví, po půl hodině přejíždím k Davidovému mlýnu. Je tu téměř rovina a tudíž velký přehled. Tady jsem taky jen chvíli a jedu na odbočku do Lichnova. Auto nechám u obchodu a já se „skutálím“ do příkopy. Škoda, že je tráva mokrá, mohl jsem si udělat pohodlíčko v trávě.

Bude jedna hodina a já se přesouvám do prostoru startu. Tady je několik známých tak si trošku zdrbneme. Projdu si zázemí závodníků, udělám pár fotek a za chvíli už se zase přesouvám na Březiny. Po půl druhé frčím domů, kde na mě čeká manželka s dobrým obědem a dcera.

Pěkný závod, bohužel už nemám tolik času, abych tu strávil celý den, jak v minulosti. Ale díky za každou chvíli strávenou na jakýchkoli závodech.

 

Fotogalerie ze závodu