Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lichnovský amatérský běh PePa - 2017

1. 7. 2017

beh-pepa_1_dsc_0034.jpgZmlsán středečním závodem, chystal jsem se s rodinou v sobotu 1. 7. 2017 na Lichnovský amatérský běh PePa 2017. Dokonce i Zbyněk neodolal vábení a přijel ráno ze Zlína, aby se mohl zúčastnit běhu.

Vyjíždíme po osmé v plném obsazení, já, manželka, Zbyněk i Martina. Dnes to s počasím vypadá lépe, než ve středu, kdy bylo vedro a dusno. Spíš se obávám, aby nás nezastihl déšť. Naštěstí počasí vydrželo.

Zaparkoval jsem u kostela, manželka s Martinou zůstanou na startu, Zbyněk poběží a já se vydám na trať. Nejdříve se ale ochomýtám u prezentace, udělat několik úvodních fotek a chvíli před startem vyrážím na trať. Jdu po směru závodu asi 300 m.

Po proběhnutí závodníků se přemístím taky asi 300 m před cíl závodu.

Nečekám dlouho a přibíhají první závodníci, úvodní okruh je společný pro obě disciplíny, jak na 6 km, tak na 16 km. Ti, kdo se vydávají na dlouhou trať, probíhají kolem cíle do dalšího, ještě 10 km okruhu.

Jakmile proběhnou všichni závodníci, přesouvám se směrem k myslivecké chatě, kde budu fotit závodníky dobíhající dlouhý okruh. Přibližně za 90 min probíhá, podle mě, poslední závodník a já se vydávám do cíle, pokud je ještě někdo na trase, doběhne mě.

Po sečtení výsledků, asi v 11:30 hod začíná vyhlášení. Tuto dobu využíváme k tomu, abychom si pochutnali na langoších. Samozřejmě si mezitím povídáme se známými. Probíráme, jak jde život, vždyť s některými jsme se neviděli delší dobu, je o čem povídat.

Po vyhlášení jedeme domů, spokojeni s výletem i se závody. Opět pěkný den za námi a můžeme se těšit na další.

 

Fotogalerie ze závodu - ZR 

Fotogalerie ze závodu - ER 

Fotogalerie ze závodu