Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lichnovský běh PePa - 2016

3. 7. 2016

pepa-beh_2_dsc_0548.jpgJe krásné sobotní ráno 2. 7. 2016. Opět jsem měl na vybranou, zda cyklistiku, nebo běhy. Dal jsem přednost běhům a to hlavně proto, že jsem doma sám a do Lichnova je to přeci jen podstatně blíž, než do Suchdola nad Odrou.

Druhý ročník - Lichnovský běh PePa je vlastně novým závodem, na kterém jsem ještě nebyl, netušil jsem tudíž, jaký je průběh. Ale všechno je jednou poprvé, a co potřebuji, to se dozvím až tam. Vyjel jsem krátce před osmou, zaparkoval u kostela. Tady se začíná chystat prezentace. Pomalu se trousí závodníci, ale po pár minutách už to tady žije.

První moje kroky vedou za Petrem Pustějovským zjistit bližší informace o trase. Tak trochu jsem si udělal obrázek, kde bych mohl fotit, tak už můžu poletovat kolem a fotit. Asi 8:40 h startují chodci, dvě děti, čtyři dospělí…. Pak už se to všechno stahuje na startovní pozici, kde probíhají informace o trase. Běží se dvě délky tratí, kratší na 6 km, kam se přihlásilo 14 žen a 19 mužů, na delší trať se přihlásily 4 ženy a 8 mužů.

Devátá hodina odbila a závod odstartovala současně s moderátorem Eliška Němcová (dívenka, pro kterou byla na tomto závodě uspořádána sbírka jako příspěvek na její léčbu). 45 závodníků se vydává na trať. Vyfotím start a sedám na kolo, abych předjel závodníky, vyfotím průběh a jedu do cíle, kde již budou dobíhat závodníci s krátké trasy a současně tu probíhají závodníci dlouhé trati. Jakmile všichni proběhnou jedu opět na trať a potom do cíle.

Jediné, co mě mrzí je, že jsem nestačil vyfotit děti. Buď doběh závodníků, nebo děti, musel jsem si vybrat. Po doběhu předposlední závodnice se přemístíme na hřiště, kde bude vyhlášení těch nejlepších a také losování tomboly. Poté se již loučím a odjíždím domů.

 

 Fotogalerie ze závodu