Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2015 - 12. etapa: Malenovice, P. Bezruč_night

25. 1. 2015

lc-2015_12_1.jpgDnes v neděli 25. 1. 2015 se z nebe snáší bílý sníh, od včerejška napadlo asi 10 cm a stále drobně sněží. Konečně se lysacupisti dočkali toho, že na trase bude nasněženo. Běží se již 12. etapa LC 2015 Rajská bouda, night. Start je v 17 hodin na parkovišti u Rajské boudy, běží se ke korýtku a odsud k hotelu Petr Bezruč, přes hang, stále vzhůru vstříc cíli na Lysé hoře.

Jedu vlakem v 15:00 do Frýdlantu nad Ostravicí, odsud pěšky, v oci Nová Ves zastavuje auto, jsou to Chmurovi a berou mě k Rajské boudě, odtud vyrážím už po svých k hotelu Petr Bezruč, na parkovišti jsem hrábnul do batohu a „orosil“ jsem se… opět jsem zapomněl na čelovku, no doma je jí dobře, nu což nějak bylo, nějak bude, tak mířím přes Hang pod malé větry, tady chci fotit.

Stále drobně sněží,  udělal jsem několik zkušebních fotek a už vím, že fotky nebudou stát za nic. Přesto se snažím fotit a až doma uvidím, co z toho vyjde. Přibíhají první závodníci, ve tmě nerozeznám, kdo kolem mě probíhá, jen ty, kdo se ozvou a ohlásí. Je to bída, nejen sníh ztěžuje focení, ale i zima, fotoaparát stávkuje, blesk se dlouho nabíjí, no prostě děs a hrůza!!!!

Prvním borcem na vrcholu je Tomáš Lichý (Splašení goroli) v čase 44:02, druhý je Petr Hudeček ((mo)mentálně Opavské dupy) v čase 44:34 a třetí byl Vladimír Kozlovský (vinotéka u Karla Frenštát p.R.) s čase 44:57. První ženou byla na 39. místě Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 56:06, druhá byla na 48. místě Hana Holoubková (Beskydští nomádi) v čase 58:09, třetí ženou na vrcholu byla na 54. místě Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) s časem 58:38.

Po asi ¾ hodině už mám prsty natolik promrzlé, že ani necítím spoušť, tak aparát schovávám a vydávám se pomalu dolů. Jdu téměř poslepu, jen obrysy stromů mi ukazují cestu. Naštěstí mě docházejí nějací turisté, tak s nimi kousek jdu, ale jsou příliš rychlí, nechci je brzdit, tak se loučíme. Potom mě berou „do vleku“ závodníci.

Kousek před hotelem Bezruč mě dohnal pan Baletka a slovo dalo slovo a já mám odvoz do Tiché. Jsem moc rád, nemusím čekat na vlak, budu doma dřív.

Tímto bych rád oběma „taxikům“ poděkoval.

Příští týden nás čeká v sobotu 31. 1. 2015  Ostravice žel. přejezd

 

Fotogalerie ze závodu