Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2015 - 6. etapa: Hotel Petr Bezruč - časovka

7. 12. 2014

lc-2015_06_1.jpgNedělní ráno 7. 12. 2014 jsem očekával s napětím. Jaké bude počasí? Večer začalo pršet, a pokud by to přimrzlo, čekala by nás klouzačka. Nestalo se tak a silnice jsou jen mokré. Mohu se tedy vydat na již 6. etapu LC 2015 hotelu Petr Bezruč. Tato etapa se běží jako časovka jednotlivců s 20 s  odstupem závodníků.

Vyjíždím již tradičně v 8:30, jak jsem již podotkl, cesty sjízdné, jelo se dobře. Brzy parkuji pod hotelem na malém parkovišti, aut je tu již hodně, stěží nacházím místečko, kam toho svého oře postavím. Za malou chvíli se vydávám na cestu. Jdu chodníčkem pod Hang, pak nahoru a chtěl bych se dostat pod sjezdovku.

Jediné, co mi kalí radost, je mlha, která se tu válí, doufám, že výše se bude rozplývat. Jsem na místě, trochu jsem se zpotil, ikdyž jsem šel jak babička na zámek, tak honem převléknout a očekávat prvního závodníka. Dnes to nebude jednoznačné, ten kdo první proběhne kolem mě, ještě nemusí být prvním v cíli.

Nečekám dlouho a je tu první startující, takhle nepoznávám, kdo to je, ale na tom přeci nesejde, teď už to poběží jak po drátkách. Předpokládaná doba startování závodníků jsou necelé dvě hodiny. Po asi hodince a půl se pomalu přesouvám dolů.

Na jednom místě uhýbám závodníkům, abych nezavazel na chodníku… „ještě můžu krůček“ pomyslím si, "ale ouha, noha stoupá do prázdna a se už válím pod chodníčkem, ještě štěstí, že mi v cestě stál stromek a můj sešup dolů zastavil“. Tak jsem vyjmenoval pár „svatých a belhám se nahoru. Nestalo se mi naštěstí nic, jen jsem zaválený, až běda.

Jedním z posledních závodníků, kteří probíhají kolem mne, je Milan Švidrnoch, který se dnes ujal startování závodníků. Takže je to vše a já mohu zamířit k autu a vydat se domů.

Tak za týden v sobotu 13. 12. 2014 na Visalajích.

 

Fotogalerie ze závodu