Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2015_02_Krásná, most

8. 11. 2014

lc_01.jpgDruhá etapa LC 2015 Krásná, most – Lysá hora se uskutečnila v sobotu 8. 11. 2014 a probíhá za stálého mírného, leč velmi nepříjemného deště. Rozmýšlím se, jak se do Krásné dopravit?  Roman v dešti nejede, tak jsem volal ještě Jirkovi Zátopkovi ze Štramberka. Jede, sice si musí udělat menší zajížďku, jezdí jinudy, ale vezme mě. V 8:40 máme sraz na Tichavském mostě.

Vyjíždíme ve stálém dešti, tak si říkám, že to nebude moc příjemná procházka. Cesta ubíhala rychle a za chvíli jsme zaparkovali asi půl km od startu. Vyrážím po trase závodu, kam dojdu, tam budu fotit. Ráno jsem se podíval na kameru na Lysé hoře, zjistil jsem, že je tam mlha, tak jsem si řekl, že půjdu jen kousek po trase. Došel jsem asi do poloviny tratě a nachystal si aparát… Co se počasí týká… nechci být vulgární jako pan prezident, ale toto počasí se dá komentovat pouze slovy Josefa Kemra z filmu „Na samotě u lesa“ …. ““ a chčije a chčije……““

Nečekám dlouho a vidím, že se někdo blíží. Tomáš Lichý se přehnal kolem mě jako vítr a za ním druhý a další, pak už běží jeden po druhém, netrvá to snad ani půl hodiny a jsou všichni pryč. Tak balím „fidlátka“ a pomalu sestupuji dolů.

Jako první dnes zdolal Lysou horu Tomáš Lichý (Spalšení goroli) za 0:35:30, první ženou byla Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 0:44:14

Jsem dole a vím, že mám ještě chvíli čas, než Jirka doběhne dolů, tak si fotím pár zajímavostí. Ani se nenaděju a je tady, tak nasedáme do auta a frčíme domů. Jsme ve Frenštátě, a najednou vidím, že Jirka odbočuje z cesty k Tichavskému mostu a míří k našemu domu. Vysadil mě až u vchodu, tak děkuji moc.

Dnes jsem doma hodně brzy, ale pro mne je to výhoda, odpoledne se chci zajet podívat na vyhlášení SPACu do Žabně.

Příští týden v sobotu 15. 11.2014 se běží Ostravice, Mazák – Lysá hora

 

Fotogalerie ze závodu