Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2016 - 11. etapa: Malenovice, Rajská bouda

16. 1. 2016

lc-2016_11_1_dsc_0365.jpgSobotní ráno 16. 1. 2016 překvapilo sněhovou nadílkou. Chtěl jsem na 11. etapu Lysacupu 2016 se startem od Rajské boudy jet autem, ale za tohoto počasí nejedu. Už si netroufám. Zjistil jsem, že mi jede autobus do Ostravice, tak nemeškám a jdu na zastávku.

V Ostravici jsme po půl deváté, mám čas dojít aspoň na Lukšinec. Všude leží asi 10 -15 cm sněhu. Ale jde se dobře. V duchu počítám… 20 min na parkoviště k transformátoru, 20 min na Butořanku, 20 min na Lukšinec… to bych měl stihnout první závodníky nad Lukšincem.

Nahoru dnes nejdu, jak jsem se díval, je tam mlha, vítr a sněží. Raději zůstanu cca 300 m nad Lukšincem, tady jen sněží a trochu fouká. Fotek moc nebude, aparát zaostřuje na sněhové vločky a závodníci jsou rozmazaní, ale snad něco vyberu.

Jsem na místě, převléknu se do suchého a už očekávám prvního závodníka. Dlouho nečekám a jsou tady. Jelikož jsem asi v polovině cesty, mám po jedenácté už všechny závodníky za zády. Oni pokračují k vrcholu, já už se pomalu vydávám na zpáteční cestu.

Dnes se na Lysou horu vydalo 260 běžců a 12 chodců. Jako první zdolal dnešní trasu Marek Chrascina (Splašení goroli), v čase 40:36, druhý byl Ondřej Horák (AVA), v čase 40:54, třetí pak doběhl Vít Otevřel (SALOMON-RUN), v čase 41:15. (Petrovi to dnes moc neběželo. Snad nebyl unaven domácími pracemi.)

První ženou na vrcholu byla na 46. místě Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava), v čase 49:02, druh byl na 86. místě Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava), v čase 53:26, v spolu s ní na 87. místě Hana Holoubková (Beskydští nomádi) se stejným časem.

Jdu pomalu a za krátko mě cestou dolů předbíhají závodníci. Tak je fotím ještě i na zpáteční cestě. Hoši, dnes bude bonus, fotky i na cestě dolů!!!! To se mi normálně nestávám, když bývám nahoře, než začnu scházet, bývají závodníci dávno dole, jen posledních pár mě předcházívá.

Nad Veličkou mě dochází jeden závodník, a že mě vezme domů, ale že budeme muset počkat na mladé od Štefana, že se domluvili, že se chvíli zdrží nahoře. Jsem rád, na autobus bych musel čekat do 15:30 a to se mi nechce a vlak jede po 14:00.

Jdeme pomalu dolů, pod korýtkem nás dochází Štefan. Mladí prý si domluvili jiný odvoz, že se nahoře zdrží déle, tak nemusíme čekat, nasedáme a jedeme domů. Po půl jedné jsme ve Frenštátě. Tak brzy jsem doma ještě ze závodu nebyl. Poděkování za bezpečnou jízdu patří panu Vladimíru Slovákovi.

Příští týden je lahůdka:

23. – 24. so-ne - 24h na Lysé hoře

24. ne - LC 2016 – Rajská bouda (přes Bezruče) – night - 17:00 hod

 

Fotogalerie ze závodu