Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2016 - 12. etapa: Rajská bouda - night

24. 1. 2016

lc-2016_12_1_dsc_0022.jpgDnes nás čeká 12. etapa Lysa cupu 2016 – Malenovice, Rajská bouda – night. Start v 17:00. Po včerejším sněžení přichází obleva, proto přemýšlím, že pojedu autem, v poledních zprávách ovšem zaslechnu možnost večerního ochlazení a tvorba náledí, proto vzdávám jízdu autem a vydávám se na vlak.

I vlaky mají problémy, dojeli jsme jen do Kunčic pod Ondřejníkem a stop…. Dále pokračujeme autobusem, na trati je nějaká výluka, nikdo neví jaká, snad nějaká nehoda. Autobus naštěstí přijel snad do 10 minut, takže zdržení minimální. Jsme ve Frýdlantu nad Ostravicí, vystupuji. Sotva dojdu k silnici, udělám pár kroků a zastavuje auto. „Pojď, vezmeme tě“, říká paní Chmurová. Děkuji tímto.

Po haluzi jsem se dostal k Rajské boudě a odtud mířím k hotelu Petr Bezruč a přes hang dále na trať. Chci dojít na cestu nad hangem, ale jelikož jsem tu brzy, pokračuji dále. Zůstávám nad druhou cestou, tady budu fotit. Nejdříve občerstvit, zchladnout, potom převléknout do suchého a nachystat aparát. Dnes toho mnoho nebude, ale snad se něco podaří.

Už vidím pod sebou záblesk světélka, to bude první závodník, za chvíli už je u mě. Chci fotit a… nic, aparát stávkuje, no tak to mám smůlu. No, když nebudou fotky, aspoň jsem si protáhl kosti. Domlouvám aparátu, ať si dá říct… sem tam fotí, sem tam stávkuje. To bude bída, ale s tím nic neudělám.

Za půl hodinky probíhají poslední závodníci a já se pomalu vydávám na cestu dolů. Jsem nad hangem, mám to obejít, nebo vzít přímo dolů? Riskuju, jdu přímo hangem…. Jsem dole, naštěstí jsem to zvládl v pohodě. On to není příjemný pocit, když vím, že se tady závodníci nebudou vracet, v případě, že bych se zranil, nikdo by mě nedošel.

Mám pouhých 40 min na to, abych došel do Frýdlantu na vlak. Tak to nemám šanci stihnout, to bych musel mít křídla, pojedu tedy až za další hodinu. Od hotelu Petr Bezruč se vydávám k Rajské boudě, je možné, že tam bude někdo, kdo pojede do Frýdlantu n.O. a sveze mě, ať nemusím tak dlouho čekat. Docházím na parkoviště a vidím převlékajícího se závodníka. Jdu k němu. Je to Víťa Pavlík a sveze mě až domů. Děkuji moc.

Mám já to dnes štěstí na hodné lidi.

Včerejší ADIDAS 24 hodin na Lysé hoře se podepsalo na dnešní účasti závodníků. Někteří dali přednost LH24, takže je slabší účast. Celkem se na start postavilo 155 závodníků a nahoru došli i 3 chodci.

První borec v cíli je Vít Otevřel (SALOMON-RUN) v čase 42:06, druhý byl Petr Hudeček ((mo)mentálně Opavské dupy) v čase 42:14, třetím byl Jan Zemaník (SALOMON-RUN) v čase 43:45.

První ženou v cíli byla na krásném 28. místě Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 49:37, druhá na 54. místě byla – jak jinak - její sestra Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 55:19, třetí ženou byla na 107. místě Anna Hrbáčová  v čase 1:02:49.

Příští týden je jen jeden závod: 30. so - LC 2016- Ostravice, železniční přejezd 3 in 1

 

Fotogalerie ze závodu