Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2016 - 13. etapa: Ostravice, železniční přejezd, 3in1

30. 1. 2016

lc-2016_13_1_dsc_0220.jpgZačátkem týdne sníh zmizel pod náporem deště a počasí je vskutku jarní. Přesto, že je konec ledna, 30. 1. 2016, vypadá to jako by přišlo jaro. Teplota se blíží k +10°C, jen silnější vítr dává poznat, že ještě zima neodešla, jen si dává pauzu.

Dnes se běží 13. etapa lysacupský speciál, 3in1 se startem v Ostravici u železničního přejezdu. První výběh se započítává jako etapa do celého seriálu Lysa cupu, zbylé dva se již nezapočítává, je to jen výzva LC, která se ovšem stává čím dál preferovanější.

Vyjíždím krátce po osmé, silnice jsou suché a slunce svítí jako v létě. Bohužel, celou cestu mi svítí do očí. Až pojedu nazpět, bude to tak samo. Jede se dobře a já mířím do Malenovic, ke korýtku. Odtud budu vycházet na Lysou horu. Na parkovišti u Rajské boudy už je plno aut, to zase bude turistů na Lysé, no jo, kdo by nevyužil takové skvělé počasí.

Jsem u korýtka, ještě se tu vejdu, sbalím si věci a vyrážím. Sotva ujdu pár metrů, vyndávám nesmeky, na chodníčku se střídá led s holou plochou. S nesmeky bude stoupání bezpečnější. Pomalu stoupám vzhůru, procházím kolem Veličky, závory a jsem na Lukšinci. No tedy, to jsem to zvládl brzy! Původní záměr byl dojít na Lukšinec a tady fotit první trasu…. Jdu dál, za chvíli již stojím na vrcholu. Je přesně 10:00 a dole u železničního přejezdu by měli odstartovat. Mám tedy dost času. Celou cestu se pod nohami střídá sníh, led, mokrý a suchý povrch, podle toho, jak moc na chodník svítí sluníčko.

Jako první jdu pohladit hladící bod, zamávat do streamky a převléknout se do suchého a můžu se vrátit  na větry. Tady chci fotit. Co nevidět už by se tu měl objevit první. Ale ještě před závodníky procházejí turisté a doprovod (nosiči) závodníků.

No a první je tady, v závěsu za ním další a další…. V první části zvítězil Ondřej Horák (AVA) v čase 42:02, druhý byl Jiří Pytlík (Jump Sport) v čase 43:51, třetím byl Tomáš Lichý (SALOMON-RUN) v čase 44:04.

První žena byla jak jinak, než Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) na 29. místě, v čase 49:50, druhá byla na 68. místě Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 55:41, třetí doběhla na 84. místě Andrea Krstevová (Pearl iZUMi) v čase 57:24. Na start se dnes postavilo 224 závodníků, někteří na jednu trasu, 71 pak pokračovalo dál, střihli si to ještě dolů kolem Hotelu Petr Bezruč a u korýtka odbočí zpět nahoru na Lukšinec a Lysou horu.

Závodníci proběhli a já se pomalu vydávám na vrchol, mám minimálně hodinku, než to oběhnou a znovu stanou na vrcholu. Tak ještě jednou pohladím hladící bod, na chvíli se zastavím s Lůďou a Vlaďkou a opět se vydávám na větry. Myslel jsem, že mám ještě chvíli čas, ale první je tu nějak moc rychle!!!! Tak už běží, pořadí se nám nějak promíchalo, a tentokrát jako první doběhl do cíle Tomáš Lichý (SALOMON-RUN) v čase 1:42:14, druhý skončil Tomáš Maceček (Pearl iZUMi) v čase 1:43:37, třetí pak doběhl Vít Otevřel (SALOMON-RUN) v čase 1:44:40.

První ženou je na 16. místě bezkonkurenční Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 2:04:56, druhá doběhla na 29. místě Andrea Krstevová (Pearl iZUMi) v čase 2:17:54, třetí na 31. místě doběhla Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 2:20:37.

Pomalu scházím dolů a pod větry ještě potkávám posledních pár závodníků. Pak už pokračuji v sestupu. Místy je tu led a to se jde dolů dost špatně, pokud to jde, volím namísto chodníčku, chůzi po trávě, ale ne vždy to jde.

Jsem u korýtka… dnes cesta dolů byla náročná, ale zvládl jsem to, v pořádku stojím u auta, trochu natáhnu nohy a vyjíždím k domovu. Je téměř 14:00 hod., dnes to bylo trošku náročnější. Ale za ten nádherný rozhled z vrcholu Lysé to stálo!!!! Bylo tu opravdu nádherně. Díky za to, že ještě můžu, že mi zdraví dovolí toulat se po horách.

Příští týden bude 7. 2. LC 2016 start Visalaje

 

Fotogalerie ze závodu