Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2016 - 14. etapa: Visalaje, parkoviště

7. 2. 2016

lc-2016_14_1_dsc_0590.jpgLC 2016 se přehoupl do poslední čtvrtiny. První únorový víkend se koná 14. etapa z Visalají. Je krásné slunečné, leč velmi větrné počasí, teplota stoupá a venku je velmi příjemně. Jen nahoře na Lysé to bude asi krušné, zima mírná, ale silný nárazový vítr. S obavami se chystám na cestu. Vítr je zrádný a padající strom nevyzpytatelný, ale snad mě nic takového nepotká.

Vyjíždím krátce po osmé a tentokrát mířím do Ostravice, chci vycházet od transformátoru. Tady je už plno, turisté hojně využívají přízně počasí. Sotva nacházím místečko na zaparkování, ale musím přes rygolek, tady parkuji nerad, zle se sem najíždí. Sbalím si věci a vyrážím k vrcholu.

Nad transformátorem začíná na cestě led, není to sice jednolitá forma, ale i tak si tedy nasazuji nesmeky, půjde se bezpečněji. Přes obavy, které jsem měl doma, se jde vcelku dobře, jen sem tam zapraská v korunách stromů, ale naštěstí nic nepadá. Jsem nahoře, vítr bere slova od úst, teploměr ukazuje -2°C, a sluníčko se snaží, seč může, aby vzduch trochu ohřálo.

Rychle se převlékám do suchého, jdu pohladit hladící bod, zamávám do kamery a jdu se pozdravit s Vlaďkou a Lůďou. Pak už jdu níže, ale sotva dojdu k první cestě, už vidím závodníka, jak si to hasí nahoru. Hochu, tebe neznám, kdopak ty jsi? A kde jsou ostřílení bardi závodu….aha už běží, pěkně jeden po druhém, tak to mám rád.

Dnes pořadím zamíchali hoši z vinotéky od Karla Frenštát p.R., dva na prvních dvou místech!!!!! Tím prvním byl, v novém traťovém rekordu, Filip Záveský v čase 40:08, druhý pak doběhl Jakub Ambros v čase 40:22, třetím borcem v cíli byl Ondřej Horák (AVA) v čase 41:46.

První ženou na vrcholu byla na 30. místě Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava), žena, která na letošním LC nemá konkurentku, v čase 48:09, druhou byla na 63. místě žena, která po roční odmlce vyzkoušela, jak na tom je a my můžeme jen slepě závidět její formu, Tamara Hudečková (Fialové kobry) v čase 52:08, třetí pak doběhla na 73. místě Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 53:06.

Dnes si dal Petr Hudeček výběh na Lysou 2x… jednou už mu to nestačí… nejdříve vyběhl sólo, potom hybaj dolů pro Vandičku (nevím sice, kam až pro ni musel), a s kočárkem zase hybaj nahoru. Ono už Ti nestačí běhat jen tak???

Dnes pokořilo Lysou horu 208 závodníků a 20 chodců….. kolik bylo lidí z doprovodu, to spočítat nelze. Necelých 45 min stačilo, aby kolem mě proběhli všichni závodníci, s poslední se vydávám nahoru. Ještě jednou pohladím hladící bod, rozloučím se, protože dolů jdu jinou trasou než závodníci, a dávám se na sestup. Na Lukšinci si udělám malou zastávku, posilním se, napiju čaje a opět se vydávám na sestup. Za chvíli již stojím na parkovišti u transformátoru.

Poslední odhlédnutí tam, kde tuším vrchol Lysé hory, nasedám do auta a vyjíždím k domovu. Opět mohu konstatovat, že mi tu s Vámi bylo moc dobře, že Lysá je srdeční záležitost, to už snad ani říkat nemusím, že i když je mi večer ouvej, ráno vstanu a při pomyšlení, že jdu na Lysou, jsou všechny bolístky ty tam, že se sem rád vracím, že to tady miluji nade vše…

Příští víkend nás čeká LC 2016: Ostravice – Mazák a Běhy Zlín začínají závodem na Jižních svazích

 

Fotogalerie ze závodu.